Literatura

„W starym kinie” Dziwak, Korzeniewska, Sajkowski

Wieczór poetycki 19.11 o g. 18:00 w klubie „W starym kinie" w Poznaniu.

RMF o „Starym kinie”:

 

Stare Kino to nieoficjalna, ale popularna nazwa pubu, który w istocie nazywa się „W starym kinie". Studenci mówią jednak: „idziemy do Starego", „dziś w Starym grają…". Stare Kino to jedno z nielicznych miejsc, gdzie obok siebie piwo sączą studenci i ich wykładowcy. Kiedyś pub słynął z wyświetlania starych filmów. Dziś jest znany z imprez muzycznych.

 

Na pierwszym spotkaniu wystąpią: Joanna Dziwak, Paulina Korzeniewska i Jakub Sajkowski, prowadzenie: Dawid Jung

 

Joanna Dziwak, Paulina Korzeniewska oraz Jakub Sajkowski otrzymali w 2010 roku nominację do Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego przyznawaną przez środowisko literackie „Zeszytów Poetyckich”. Podczas wieczoru promowane będą książki:

 

Joanna Dziwak „sturm & drang” (wyd. „Zeszyty Poetyckie” 2010)

Paulina Korzeniewska „Usta Vivien Leigh” (wyd. Bramasole 2011)

Jakub Sajkowski „Ślizgawki” (wyd. „Zeszyty Poetyckie” 2010)

 

Joanna Dziwak - wiersze publikowała w wielu pismach literackich, m.in. w „Akcencie”, „Toposie” i „Czasie Kultury”. Tłumaczyła również poezję Bertolta Brechta. Ukończyła filozofię na UJ. W 2010 roku została nominowana do Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego, a w 2011 za debiutancką książkę "sturm & drang" (Zeszyty Poetyckie, 2010) otrzymała wyróżnienie w konkursie Złoty Środek Poezji na najlepszy debiut poetycki 2010. Pochodzi z Dęblina, mieszka w Krakowie.

 

Paulina Korzeniewska - studentka filologii rosyjskiej i angielskiej na UAM w Poznaniu, stypendystka na Uniwersytecie Wileńskim, Nominowana do Nagrody Andrzeja Krzyckiego w 2010. Wyróżniana i nagradzana w kilkunastu ogólnopolskich konkursach poetyckich. W 2011 r. ukazał się jej debiutancki tom poezji "Usta Vivien Leigh" (Bramasole). Mieszka w Poznaniu.

 

Jakub Sajkowski - absolwent filologii rosyjskiej i student V roku filologii angielskiej na UAM. Dwukrotna nominacja do głównej nagrody konkursu im. Jacka Bierezina (2008, 2009), wybrany przez Andrzeja Sosnowskiego do projektu Połów 2009. Laureat III nagrody w XVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Dać Świadectwo” w Krakowie (2009) oraz wyróżnienia w I edycji konkursu im. Andrzeja Krzyckiego na debiutancką książkę poetycką. Publikacje - „Wyspa”, „Arterie”, „Pro Arte”, strona internetowa Biura Literackiego, lokalne wydanie „Gazety Wyborczej”. Mieszka w Poznaniu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 listopada 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca