Literatura

Leszek Engelking „na piętrze" sopockiego dworku Sierakowskich

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wiersze na piętrze"

W piątek 16 marca br. zapraszamy do sopockiego dworku Sierakowskich na kolejną prezentację z cyklu „Wiersze na piętrze”. Bohaterem spotkania będzie Leszek Engelking, poeta, nowelista, tłumacz, literaturoznawca, krytyk literacki.
W 2011 r. ukazał się nowy zbiór wierszy L. Engelkinga pt. Muzeum dzieciństwa oraz obszerny tom Wiersze, poematy i Pieśni Ezry Pounda w jego tłumaczeniu. Ezra Pound uchodzi za autora kontrowersyjnego, trudnego, a jednocześnie powszechnie uważany jest za jednego z największych dwudziestowiecznych poetów języka angielskiego.

 

Termin: 16 marca 2012 r.
Miejsce i godzina: Sopot, Dworek Sierakowskich, ul. Czyżewskiego 12, godz. 18.30.
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, dwumiesięcznik literacki „Topos”, gp WARS.
Wstęp wolny.

 

 

 

Leszek Engelking (ur. w 1955 r. w Bytomiu) – poeta, nowelista, tłumacz, literaturoznawca, krytyk literacki. Autor zbiorów poetyckich: Autobus do hotelu Cytera (1979), Haiku własne i cudze (1991), Mistrzyni kaligrafii i inne wiersze (1994), Dom piąty (1997), I inne wiersze (2000), monografii Nabokova, dwu książek o literaturze czeskiej, prozatorskiego tomu Szczęście i inne prozy (2007) oraz licznych esejów i artykułów. Wybory jego wierszy ukazały się po czesku, słowacku, ukraińsku, dwa arkusze poetyckie po angielsku. Osiem wierszy z Muzeum dzieciństwa wyszło jako osobna książeczka po hiszpańsku (Museo de la infancia, Saragossa 2010). Tłumaczy z kilku języków, m.in.: E. Pounda, B. Buntinga, V. Nabokova, C. Bukowskiego, G. Beltrana, N. Gumilowa, M. Agiejewa, I. Wernischa, I. Blatnego, D. Hodrovą, M. Ajvaza, J. Topola, M. Holuba, E. Bondyego, Hviezdoslava i K. Chmela.
Jest wykładowcą na Uniwersytecie Łódzkim.

 

więcej informacji:

http://www.tps-dworek.pl

http://www.facebook.com/TowarzystwoPrzyjaciolSopotu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca