Literatura

Wieczór Chorwacki w Dworze Czeczów

Już w najbliższy piątek w Dworze Czeczów na Bieżanowie odbędzie się promocja tomiku „Mój Adriatyk” autorstwa Marka Porąbki, wydany z okazji akcesu Chorwacji do Unii Europejskiej.

Podczas wieczoru usłyszeć będzie można  wiersze poruszające tematykę chorwackiej przyrody i piękna krajobrazów, zobaczyć będzie można multimedialny pokaz slajdów oraz posłuchać muzyki.  Wieczór jest pierwszym z cyklu DWORSKIE WIECZORY Z AUTOREM -  W ROLI GŁÓWNEJ, który będzie kontynuowany w ramach poetyckich spotkań na Bieżanowie.  

Patronat honorowy nad projektem i publikacją „Mój Adriatyk”

objęli : Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie  Paweł Włodarczyk oraz Agnieszka Kamińska - Zarząd Krajowy Towarzystwo Polsko-Chorwackie  z siedzibą przy Ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie

 

Marek Porąbka - Urodził się i mieszka w Krakowie. Zawodowo zajmuję się projektowaniem, pomiarami i automatyką w hutnictwie. Jego przygoda z poezją rozpoczęła się w roku 1998 w Chorwacji.

Po kilku latach pisania do szuflady,  wiersze zaczęły regularnie ukazywać się w almanachach Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego, którego jest członkiem oraz w almanachach Bronowickiego Karnawału Literackiego.

W 2008 r. ukazał się  pierwszy tomik „W lustrze”. Następnym tomikiem była „Rdza” (2010), a rok później „Na rondzie”. Rok 2012 przyniósł „Psałterz profana”. W ostatnich latach jest czynnie związany z działalnością Grupy Poetyckiej „Każdy” oraz z projektami poetyckim „Szuflandia”. 

 

Impreza towarzyszącą wieczory będzie wernisaż fotografii Marcina Boska .      

 

Informacje na http://www.dworczeczow.pl                                         


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca