Literatura

Pisarz i historyk Witold Banach spotka się z czytelnikami w Poznaniu

 

22. lutego w poznańskim Pałacu Działyńskich odbędzie się spotkanie z Witoldem Banachem, autorem książki "Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu".

 

Licząca niemal sześćset stron monografia ukazała się pod koniec ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Spotkanie z autorem, na co dzień dyrektorem Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, dotyczyć będzie przede wszystkim bogatej treści książki, która poświęcona jest jednemu z najbardziej znanych i najznamienitszych polskich rodów, mającemu majątki nie tylko na terenie Rzeczypospolitej, ale w różnych zakątkach Europy i świata (m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Rosji i w Stanach Zjednoczonych).

 

Radziwiłłowie zasłynęli jako ród silny, ambitny, unieśmiertelniony na kartach Trylogii Henryka Sienkiewicza. Powszechnie kojarzony jest z dawnymi dziejami Polski, lecz autor przybliża także jego dwudziestowieczne dzieje, np. udział księcia Janusza Radziwiłła w zwolnieniu Józefa Piłsudskiego z więzienia w Magdeburgu.

Monografia opisuje zarówno dzielnych i godnych uznania przedstawicieli rodu, jak i tych jego członków, którzy zapisali się na kartach historii w niechlubny sposób.

 

Spotkanie z autorem poprowadzi prof. Waldemar Łazuga.

Wstęp wolny.

BEATA IGIELSKA

 

 

22 lutego 2018, 18:00 Sala Czerwona Pałacu Działyńskich w Poznaniu (Stary Rynek 78)
Poznań

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca