Sztuka

DivX Film Festival

Ruszyła Polska Edycja DivX Film Festival. Celem festiwalu jest promocja twórczości filmowej z wykorzystaniem technologii DivX Ultra. Produkcje zgłoszone przez uczestników wezmą udział zarówno w polskim, jak i międzynarodowym konkursie. Zwycięzca światowej edycji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 dolarów. Główną nagrodą polskiego finału jest zaś krajowa dystrybucja filmu na płycie DivX Ultra. Termin nadsyłania filmów upływa 30 kwietnia 2007.

Organizatorami Polskiej Edycji DivX Film Festival jest firma DivX, Inc. oraz Internetowy Serwis Filmowy Stopklatka.pl. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy adepci sztuki filmowej, niezależnie od wieku czy stopnia profesjonalizmu. Dozwolone są wszelkie formy filmowe: animacje, komedie, filmy dokumentalne, fabularne i muzyczne, trwające od 1 sekundy do 10 minut. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wykorzystanie po zmontowaniu filmu techniki DivX Ultra, która umożliwia oprócz (znanej z dotychczasowej funkcjonalności kodeka DivX) kompresji materiału, także podzielenie produkcji na rozdziały, dodanie do niej interaktywnego menu, napisów, czy dodatkowych ścieżek dźwiękowych – opcji znanych z płyt DVD. Każdy ze zgłoszonych do konkursu filmów powinien zawierać w sobie interaktywne menu oraz dowolne dwie funkcje spośród wymienionych. Realizacja całości jest możliwa za pomocą oprogramowania udostępnionego przez firmę DixV. Wszystkich, którzy posiadają stosowny materiał, ale brak im czasu lub umiejętności na stworzenie filmu w wymaganym formacie wesprze serwis Stopklatka.pl, który pomoże w uzupełnieniu produkcji o elementy DivX Ultra. Osoby zainteresowane technicznym dopasowaniem dzieła do wymogów konkursu mogą kontaktować się z serwisem pod adresem: divxfestival@stopklatka.pl.

Wszystkie zakwalifikowane filmy zostaną opublikowane na kanale DivX Film Festival w witrynie Stage6 pod adresem stage6.divx.com. Do 16 maja 2007 roku grupa uznanych w branży międzynarodowych ekspertów wybierze laureatów. Przy ocenie nadesłanych filmów brana będzie pod uwagę: jakość filmu, obsługa zaawansowanych funkcji technologii DivX, zgodność filmu z wybranym gatunkiem, a także wartości rozrywkowe zaprezentowanej historii. Wyniki zostaną opublikowane 23 maja 2007 roku. Laureaci, którzy nie zdobędą głównych wygranych, mogą liczyć na nagrody w postaci sprzętu audio/video (polska edycja), a także produktów z certyfikatem DivX Certified i DivX Ultra Certified obejmujących: cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze DVD, przenośne odtwarzacze DVD oraz oprogramowanie (światowa edycja).

Więcej informacji na stronie: http://stage6.divx.com/Stopklatka

STOPKLATKA:

Stopklatka Sp. z o.o. jest właścicielem i operatorem Internetowego Serwisu Filmowego Stopklatka.pl, cenionego przez osoby interesujące się filmem oraz przez branżę filmową źródłem informacji o szeroko pojętym filmie. Oprócz prowadzenia serwisu internetowego firma zajmuje się także sprzedażą tworzonych przez siebie treści oraz usługami dla firm - w szczególności z branży filmowej, takimi jak: kreacje internetowych prezentacji (strony, banery), serwisy korporacyjne (w tym intranety), serwisy festiwalowe, hosting serwerów, outsourcing informatyczny. Stopklatka.pl jest patronem i partnerem wielu przedsięwzięć filmowych w Polsce.

DIVX INC.:

DivX Inc. (NASDAQ DIVX) z siedzibą w San Diego w Kalifornii jest spółką giełdową, która tworzy technologie kompresji plików wideo, a następnie dzięki współpracy z producentami chipsetów dostarcza ją do urządzeń konsumenckich. Dodatkowo firma buduje największy portal z filmami wideo bazującymi na technologii DivX - www.stage6.com, który w niedługim czasie będzie pozwalał na sprzedaż filmów on-line nie tylko dużym studiom filmowym, ale i małym niezależnym produkcjom. Firma tworzy technologie w ramach rozwiązań High Definition, DivX Record, DivX Connected oraz DivX Mobile i pozwala na łatwą wymianę nagranych plików nie tylko przez internet, ale również pomiędzy urządzeniami.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 kwietnia 2007


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca