Sztuka

SURVIVAL 6 - Przegląd Młodej Sztuki już za 5 dni!

Już za pięć dni otwarcie szóstej edycji SURVIVALU, Przeglądu Młodej Sztuki w ekstremalnych warunkach!!!

Trzy dni święta sztuki współczesnej w pełnej historii i tajemniczych
zakamarków przestrzeni wrocławskiej Dzielnicy Czterech Świątyń. Wernisaż:
29. czerwca, w niedzielę o 19:00 na dziedzińcu przed klubem Kamfora, ul.
Świętego Antoniego 24.

 

6. SURVIVAL to artystyczny spacer po ludzkiej intymności odsłanianej w miejskiej przestrzeni. 43 projekty artystyczne: instalacje, projekcje video, performance, instalacje dźwiękowe. Od 29 czerwca do 1 lipca okolice ulic Włodkowica i Świętego Antoniego staną się prawdziwą dzielnicą sztuki! Michał Bieniek - kurator SURVIVALU komentuje: „podążając szlakiem tegorocznych prezentacji artystycznych będziemy mogli odkryć nieznane dotąd ścieżki w Dzielnicy, wsłuchać się w jej historię, poczuć jej duszę", jak w instalacji dźwiękowej Karoliny Freino - „Posłuchaj, to do Ciebie" - umieszczona na Włodkowica 6 budka telefoniczna nawiązuje do historii miejsca, w którym w 1749 r. wybuchła wieża prochowa. W zdewastowanym zaułku jednego z podwórek powstanie „tymczasowa strefa autonomiczna" Pawła Kowzana- miejsce otwarte, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi artysta stworzy enklawę twórczej wolności. Lustrzany azyl Dominiki Sobolewskiej to instalacja skłaniająca do kontemplacji, zwolnienia tempa i pobycia sam na sam ze sobą. Artystka prowokuje do spojrzenia na siebie i świat z innej perspektywy, zanurzenia się w piękno, znalezienia bezpiecznego schronienia. Szybujący po festiwalowym niebie wielki zeppelin Jerzego Kosałki z napisem „Jest bosko" to projekt komentujący zarówno sam Przegląd jak i religijny charakter przestrzeni w których jest zorganizowany.

 

Nowością towarzyszącą wystawie będzie SURVIVAL Round Trip - studenci wrocławskiej Historii Sztuki oprowadzą chętnych po całym terenie Przeglądu - start codziennie o 20:00 i 23:00 z Klubu Festiwalowego.

 

Klub Festiwalowy szóstego SURVIVALU zostanie zorganizowany w Kamforze przy Św. Antoniego 24. Każdego dnia od 19:00 do 24:00 zapraszamy do Stolika Artysty na spotkania z twórcami biorącymi udział w tegorocznym Przeglądzie. W trakcie trwania Przeglądu na dziedzińcu przed Klubem będzie można obejrzeć projekcje filmów krótkometrażowych zgromadzonych przez kuratorów SURVIVALU. Wieczorami muzycznych atrakcji dostarczać będą najlepsi polscy dj-e (m.in. Eltron John, Papa Zura oraz Czikitas Brothers).

Przegląd czynny codziennie między 19:00 a 1:00.

 

Mapa SURVIVALU jest dostępna na www.survival.art.pl.

 

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7890 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 czerwca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca