Sztuka

E-Galeria. Digitalizacja i udostępnienie zbiorów

 

 

 

 

 

Od 1 marca 2009 r. Centrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły /Oddz. Muzeum Okręgowego w Suwałkach/ rozpoczyna realizację projektu "E-Galeria. Digitalizacja i udostępnienie zbiorów".


Zadaniem projektu jest digitalizacja zbiorów Andrzeja Strumiłły (ponad 3 tys. szt.) z zakresu najróżniejszych technik, które artysta uprawia od ponad 50 lat. W ramach projektu zostanie utworzona kolekcja cyfrowa i strona internetowa Galerii, na której ta kolekcja będzie sukcesywnie zamieszczana. Prace do zbudowania kolekcji będziemy się starali pozyskiwać z różnych źródeł, ze zbiorów prywatnych Andrzeja Strumiłły, ale również z instytucji i innych kolekcji prywatnych, tak aby spektrum jej było jak najszersze. Kolekcja digitalna dzieł Andrzeja Strumiłły będzie służyła do różnych celów: przede wszystkim powstaną wysokiej jakości pliki cyfrowe, które będzie można wykorzystywać w przyszłych wydawnictwach katalogowych Galerii; poza tym na bazie tych prac powstaną prezentacje multimedialne, które będą wyświetlane w Galerii i wreszcie po trzecie - prace te znajdą się na stronie internetowej Galerii w zakładce E-Galeria.

 

Ponadto Galeria zakupi sprzęt multimedialny, który uatrakcyjni odbiór sztuki i będzie wykorzystywany w ofercie edukacyjnej. Nowoczesna formuła Galerii być może zachęci młodych ludzi do korzystania z oferty. Ciekawostką jeśli chodzi o zakup sprzętu będą profesjonalne fotoramki elektroniczne 11-calowe do wyświetlania prezentacji, krótkich klipów czy filmów. Dodatkowo duży monitor wraz z zestawem nagłośnienia będzie służył do projekcji podczas wieczorów autorskich, czy zajęć warsztatowych.

 

Centrum Sztuki Współczesnej -
Galeria Andrzeja Strumiłły
/Oddz. Muzeum Okręgowego w Suwałkach/

ul. Kościuszki 45
16-400 Suwałki


Ekspozycje udostępniane są zwiedzającym
- od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00
- w soboty i niedziele w godz. 9.00-17.00

 

 

1 marca 2009 Centrum Sztuki Współczesnej Suwałki

Patronat medialny:
Wywrota

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca