Sztuka

Tehillim/ Psalmy – reż. Paweł Passini

 

Koncert – spektakl przygotowany w oparciu o jedną z najważniejszych, a zarazem najpiękniejszych ksiąg biblijnych - Księgę Psalmów Starego Testamentu. 

Psalmy stanowią dzisiaj przecięcie i punkt zborny dla katolików, protestantów, wyznawców prawosławia i Żydów. Przykładem mogą być choćby modlitwy ekumeniczne, podczas których właśnie śpiewanie psalmów jest praktykowane i akceptowane przez wszystkich uczestników. Przyczyna tkwi w tym, że wykonywanie psalmów poza liturgią mszy, czy to w kościele, cerkwi, w synagodze, czy też poza nimi jest czymś nie tylko dopuszczalnym, ale wręcz pożądanym.

Trudno zliczyć wszystkie tradycje śpiewania psalmów, jak również miejsca na globie, w których są wykonywane. Od śpiewu bizantyjskiego, po negro spiritual; od chorału gregoriańskiego, po współczesne wersje rock i reggae; od tradycyjnych śpiewów Żydów z Etiopii, po współczesne wersje autorstwa Leonarda Bernsteina - na każdym kontynencie znaleźć można zarówno dawne, jak i zupełnie nowoczesne wykonania. 

Koncert będzie posiadał oprawę multimedialną stanowiącą swoistą scenografię dla wydarzeń. Jako przestrzeń dla spektaklu wykorzystane zostaną wszystkie hale kompleksu Scheiblera w obrębie siedziby Fabryki Sztuki. 

Cena biletów: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny

przedsprzedaż: od 23 marca w Fabryce Sztuki

więcej informacji na stronie www.fabrykasztuki.org 

2 kwietnia 2009, 19:00 Scena Fabryka Sztuki Łódź

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca