Sztuka

„Kinematograf” Tomka Bagińskiego +DVD z rysunkami Jakuba Jabłońskiego

Premiera 24 marca!

KULISY POWSTANIA  FILMU, KTÓRY MOŻE PRZYNIEŚĆ POLSKIM TWÓRCOM OSKARA

Artbook, wydanie polsko angielskie, stron ok.160, format 23x28 cm

 

Kulisy powstania znakomitej animacji „Kinematograf” Tomka Bagińskiego, która może być najbardziej nagradzaną produkcją roku 2010, w pięknym albumowym wydaniu wraz z filmem DVD.

Książka przedstawia wszystkie etapy procesu twórczego i produkcji filmu, odsłania nieznane szerszej publiczności tajniki filmu animowanego.

 

 „Kinematograf” - najnowszy film Tomasza Bagińskiego, prawdziwe arcydzieło w  klasie krótkich animacji, wyróżnia się znakomitą fabułą, rewelacyjną muzyką i dopracowanymi do perfekcji szczegółami. Tytułowy kinematograf to urządzenie nad którym pracuje Francis, wynalazca – samouk. Francis wierzył, że kiedy ukończy pracę będzie szczęśliwy. Zapomniał tylko, że żadne szczęście nie trwa wiecznie i nie zauważył, że tym co jest naprawdę ważne jest drugi człowiek. "Kinematograf” jest wśród 10 filmów, z których połowa otrzyma nominacje do Oskara,  w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.

 

Twórcy:

 

Tomek Bagiński - reżyser. Twórca filmu „Katedra”, za który zdobywa w 2002 roku główną nagrodę „Best Animated Short” na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później otrzymuje nominację do Oscara w kategorii krótki film animowany. W roku 2004 realizuje swój drugi film krótkometrażowy 
pt. „Sztuka spadania”.  W 2005 roku zdobywa nagrodę Jury na festiwalu SIGGRAPH, stając się jednocześnie pierwszym w historii festiwalu twórcą, który otrzymał obie główne nagrody.

W roku 2005 otrzymuje nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA w kategorii krótki film animowany. Obecnie zakończył realizację swojego najnowszego filmu
pt. „Kinematograf.”  W przerwach pomiędzy realizacją swoich autorskich projektów, pracuje nad efektami specjalnymi i animacją na potrzeby produkcji reklamowych i kinowych. Obecnie zaangażowany w preprodukcje filmu o Powstaniu Warszawskim pt. „HARDKOR 44”

 

 

Jakub Jabłoński - rysownik, reżyser. Kierownik artystyczny w studiu Platige Image. Współtwórca krótkometrażowego filmu animowanego pt. „Lekcja nieskończoności”. Autor koncepcji wizualnej najnowszej animacja Tomka Bagińskiego pt. „Kinematograf” oraz twórca ilustracji do książki „Wroniec” Jacka Dukaja. Twórca koncepcji plastycznej do filmu „HARDKOR 44”.

 

Marcin Kobylecki - producent w firmie Platige Image. Od samego początku zaangażowany w realizacje animowanych projektów studia. Odpowiedzialny za produkcję filmów Tomasza Bagińskiego oraz Grzegorza Jonkajtysa. Kierował zespołem przygotowującym materiały filmowe na potrzeby gry „Wiedźmin”, za które otrzymał nominację Amerykańskiego Stowarzyszenia Efektów Specjalnych. Odpowiedzialny był także za produkcję serialu animowanego pt. „Niezły kanał".

Zajmuje się również realizacjami teatralnymi i przedsięwzięciami realizowanymi na potrzeby instytucji kultury. Do ostatnich należą animacje do spektaklu „Akademia Pana Kleksa”, wizualizacja koncertu Krzysztofa Pendereckiego „Siedem Bram Jerozolimy” oraz animacje do baletu „Tristan" Krzysztofa Pastora. Obecnie uczestniczy w realizacji projektu  pt. ”Animowana historia Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego oraz przedsięwzięciach realizowanych przy współpracy z muzeum powstania Warszawskiego tj. „Przelot nad zburzoną Warszawą” oraz „HARDKOR 44”.

 

 

Wydawnictwo Literackie Sp. z o.o.

31-147 Kraków, ul. Długa 1

tel. 012 619 27 65, 012 619 27 40

fax. 012 422 54 23

www.wydawnictwoliterackie.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 stycznia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca