Sztuka

Pomagam, więc jestem

TOWARZYSZENIE REHABILITACJI ZDROWOTNEJ, SPOŁECZNEJ  
I ZAWODOWEJ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ ORAZ OSÓB STARSZYCH   „POMAGAM, WIĘC JESTEM”.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.  
POMAGANIE JEST FAJNE!

Młode jeszcze, bo założone w 2009 roku, ale oparte na silnych filarach, doświadczonych wolontariuszy  i założycieli, Stowarzyszenie „ Pomagam, więc jestem” prosi o wsparcie.

Oto kilka drobiazgów z naszego życia:

          *   We współpracy z Agencją TAP, zakończyliśmy właśnie pierwszą serię całkowicie nowego magazynu telewizyjnego  "Sposób na życie", poświęconego sprawom związanym  
z osobami z niepełnosprawnością i z osobami starszymi.  Pierwszy felieton mogliście zobaczyć w poniedziałek, tj. 5 października 2009 roku, o godz. 17.15. Emitowane odcinki można zobaczyć również na stronie www.tvs.pl w zakładce programy oraz www.sposóbnażycie.pl . Program jest wyjątkowy w swoim działaniu dlatego, że w ciągu około 20 minut pokazuje wyłącznie, motywujące pozytywne przykłady życia osób z niepełnosprawnością i osób starszych oraz ich najbliższych i przyjaciół.

        *  W dniach 20-27 stycznia 2010 roku, w katowickim Szybie Wilson, odbywa się wystawa prac twórców o wielkich sercach. Wystawa będzie nosiła tytuł: "Pomaganie jest fajne". Organizatorzy wolontariusze, wspierani przez zawsze niezwykle hojne środowisko artystyczne oraz liderów biznesu, rozpoczną niniejszym działalność w ramach ogólnoeuropejskiego 2010 roku ubóstwa i walki z wykluczeniem społecznym.

Na zakończenie wystawy, w dniu 27 stycznia o godz. 17.00, zostanie przeprowadzona aukcja prac, z której dochód przeznaczony będzie na działalność Stowarzyszenia "Pomagam, więc jestem".  W trakcie wieczoru ze sztuką 27 stycznia, swoim ciepłym głosem poprowadzi nas Pan Andrzej Chłapecki.  Patronat honorowy nad wystawą objął Pan Poseł Marek Plura.

Aukcję  poprowadzi Dyrektor Programowy TVS - Pan Marek Czyż.  Imprezę uświetni swoim występem wiolonczelistka - Pani Monika Ruszała. Wstęp na wystawę oraz aukcję - wolny. 

         *   A poniżej kilka wybranych projektów  naszych działań:

 
1. Dotrzeć do jak największej grupy ludzi starszych i niepełnosprawnych, by włączyć ich w życie społeczne i kulturalne, a także ułatwić im dostęp do ważnych dla nich informacji.  
W tym celu powstał projekt portalu poruszającego problemy tych osób oraz wszystkich aspektów ich życia. Umożliwi im to także bezpośredni kontakt z grupą odpowiednio przygotowanych specjalistów i uzyskanie niezbędnych wiadomości bądź bezpośredniej pomocy.  

2. Prowadzenie szkoleń i kursów dla naszych podopiecznych, grup wsparcia i pomoc w znalezieniu dla nich stanowisk pracy.  

3. Zorganizowanie ośrodka pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych po 25 roku życia.

  
4. Zorganizować ośrodek zdrowia przygotowany do pełnej obsługi medycznej osób niepełnosprawnych i szkolić personel medyczny w innych ośrodkach w pomaganiu osobom z niepełnosprawnością.

 
5. Zorganizowanie wolontariatu mającego na celu niesienie bezpośredniej pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. Naszym zamysłem jest, by wolontariat działał w dwóch kierunkach: pierwszym, którym będzie pomoc w rehabilitacji i wykonywaniu czynności dnia powszedniego i drugim, którym będzie stworzenie grup zainteresowań dla osób niepełnosprawnych i starszych, np. teatralnej, sportowej, plastycznej. 

6. Pomoc przy wyborze i zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, a także w gromadzeniu środków na zakup owego sprzętu. 

7. Organizowanie imprez sportowych i kulturalnych oraz wyjazdów letnich pod opieką wolontariuszy, umożliwimy naszym podopiecznym udział w życiu społecznym i kulturalnym

 
8. Tworzenie i prowadzenie Centrów Informacyjnych dla osób niepełnosprawnych i starszych

  
9. Powołanie do życia wydawnictwa, które będzie publikowało i promowało twórczość naszych podopiecznych, innych osób niepełnosprawnych, czy ich opiekunów oraz twórczość związaną z niepełnosprawnością, będącą przeznaczoną również dla odbiorców  
z dysfunkcjami (np. książki dla osób niedowidzących, bądź ułatwiające naukę czytania). 

 

Inspiracje czerpiemy ze świata, który nas otacza, ale bez innych ludzi nie mielibyśmy 
z kim dzielić się naszymi marzeniami.
 

Nasze dane adresowe:    Stowarzyszenie „Pomagam, więc jestem”

ul. Kostki Napierskiego 38,  40-645 Katowice

Siedziba główna - Budynek „C” GWSH

Rejestr KRS 0000336228     REGON 241295425     NIP 9542681283

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY 27 STYCZNIA 2010 r. (ŚRODA) na godz. 17.00
na „WIECZÓR ZE SZTUKĄ”
który będzie inauguracją wystawy "POMAGANIE JEST FAJNE".


Podczas tego wieczoru  zostanie przeprowadzona aukcja prac, z której
dochód przeznaczony będzie na działalność Stowarzyszenia "Pomagam, więc
jestem".
Organizatorzy, wolontariusze, wspierani przez środowisko artystyczne
rozpoczną działania w ramach ogólnoeuropejskiego roku ubóstwa i walki z
wykluczeniem społecznym.


Całość poprowadzi znany wodzirej Andrzej Chłapecki.

Natomiast aukcję Dyrektor Programowy TVS Pan Marek Czyż.

Imprezę uświetnia swoim występem wiolonczelistka Pani Monika Ruszała oraz saksofonista Pan Jan Juszczyk.

Wystawie patronuje Pan Poseł Marek Plura oraz TVS.

od: 20 stycznia 2010
do: 27 stycznia 2010 Galeria Szyb Wilson

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 stycznia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca