Sztuka

Fotograf Tom Ford zwycięzcą L’Esprit Photo, elitarnego konkursu fotograficznego!

 


Już 26 marca odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na portret i akt kobiecy. Jury pod przewodnictwem Wojciecha Fibaka, uznało, ze Grand Prix – oraz Ford Fokus ufundowany przez firmę Barlinek – powędrują w ręce Amerykanina Toma Forda.

Na gali wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym - L'Esprit Photo - która odbędzie się 26 marca w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie, pojawi się razem ze swoja żoną, hollywoodzką aktorką i modelką - Moniką Ford. Para potwierdziła już swoje przybycie.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Nadesłano zdjęcia między innymi z Chin, Singapuru czy Australii. Z ponad 5 500 zdjęć Jury - pod przewodnictwem Wojciecha Fibaka, w składzie: Wacław Wańtuch, Bartosz Podkowa, Gosia Baczyńska, Grzegorz Sroga, Monika Brodka, Marek Straszewski - wybrała Toma Forda oraz prace trzech fotografek z Czech, Rumunii i Rosji.

Zwycięskie zdjęcia miały być przeciwwagą dla trywializowania i uprzedmiotowienia ciała kobiecego we współczesnej kulturze masowej. Jednocześnie – organizatorzy konkursu liczyli na to, że nadesłane na konkurs zdjęcia wpiszą się w wielowiekową tradycję obrazowania kobiet przez artystów sięgającą czasów prehistorycznych. Wybrane prace pomogą odpowiedzieć na pytanie o uniwersalną definicję piękna, jej zmieniające się oblicza, konwencje. Wybrani przez Jury fotografowie wskazali całą paletę różnego rodzaju przejawów piękna.

I nagrodę zdobyła Ludmila Foblova z Czech za zdjęcie o tytule "Dishwasher"- odbierze wysokiej klasy aparat DSLR. II nagrodę zdobyła Catrinel Cotae - za zdjęcie „Femail ideal" odbierze notebook Toshiba Satellite L300-1F9, a III nagrodę Mayya Pak – za zdjęcie "Mediterranean smile" – i odbierze wysokiej klasy światłomierz Sekonic L-758D

Dodatkowo wszystkie wyróżnione i nagrodzone zdjęcia, w których jury znalazło niebanalne podejście do aktu i portretu kobiecego będą od 25 marca do 8 kwietnia wystawione w Galerii Skwer Hoovera na Krakowskim Przedmieściu 60A w Warszawie.

Więcej informacji na temat konkursu i rozdania nagród można znaleźć na www.lespritfoto.com, udzielają ich też:

Dorota Karbowska, dorota.karbowska@barlinek.com.pl

Aneta Szczygłowska, aneta.szczyglowska@goodcase.pl

26 marca 2010 Fabryka Trzciny w Warszawie

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 marca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca