Sztuka

AUDIO-POLE

audio_entropia_011

AUDIO-POLE

pokaz / instalacja

10.06.2011 godz. 18.00

wstęp wolny

 

Galeria Entropia i Wyższe Studium Fotografii afa

zapraszają na jedenastą odsłonę cyklu AudioEntropia

 

idź na spacer / znajdź dźwięk / przygotuj się / zacznijcie grać

 

Audio-pole to próba zestrojenia własnego dźwięku (instrumentu, obiektu, własnego ciała) z zastanym w plenerze krajobrazem dźwiękowym. Dokumentacją tych starań, będzie seria statycznych ujęć filmowych, w których dźwięk krajobrazu i dźwięk do niego dodany wyznaczą właściwy kadr.

 

Projekt jest częścią pleneru fotograficznego studentów Wyższego Studium Fotograficznego AFA. Jego realizacja odbywa się w pracowni Nowych Mediów, prowadzonej przez Macieja Bączyka.

 

 

Projekt audio_entropia | dźwięk w galerii

 

AudioEntropia to przestrzeń przeznaczona dla działań, których podstawowym elementem jest dźwięk. Dźwięk wieloznaczny, przecinający różne media, dostępny w działaniu, geście lub instalacji. Jego granicę określa nasza wyobraźnia i prawa fizyki.

 

informacje i archiwum projektu

http://www.entropia.art.pl/view_project.php?id=5

 

Maciej Bączyk

 

Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się muzyką, video i innymi działaniami w obszarze sztuki i poza nią. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu "Niewidzialna mapa Wrocławia", pierwszego przewodnika po Wrocławiu stworzonego przez ludzi niewidzących. Od 1998 roku zajmuje się czynnie muzyką. Współtworzył zespoły AGD i ROBOTOBIBOK, aktualnie gra w zespole MAŁE INSTRUMENTY.

 

Od kilku lat współpracuje z Galerią Entropia m.in. w ramach projektu Audio_Entropia. Wraz z Pawłem Romańczukiem jest współautorem dźwiękowej instalacij na 6 "balonów" fermentującego wina i instrumenty elektroakustyczne, która była prezentowana w Galerii Entropia oraz w ramach projektu MAKNITE w Budapeszcie.

 

 

Galeria ENTROPIA

 Wrocław ul.Rzeźnicza 4

 www.entropia.art.pl

 71 3444 634


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca