Sztuka

Entropia: Gesty malarskie

14.06.11 o godz. 18.00 performance/wystawa Izabeli Chamczyk

DO TWARZY MI W NIEBIESKIM czyli skąd się biorą gesty malarskie

 

Izabela Chamczyk /ur.1980/ Pracuje w wielu mediach nieustannie przekraczając i redefiniując ich granice. Interesuje ją sztuka procesualna, odbywająca się w czasie i przestrzeni (np. publicznej). Uprawia także performance, który jest dla niej naturalnym sposobem obrazowania ekspresji, kompozycji i rozszerzania medium malarskiego. Absolwentka ASP we Wrocławiu, kierunek malarstwo, dyplom uzyskany z wyróżnieniem w 2009. W latach 2007–2008 w ramach wymiany międzyuczelnianej studiowała na ASP w Poznaniu w Pracowni Malarstwa prof. wizytującego Dominika L! ejmana. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego /Stypendium Młoda Polska 2010/, oraz czasopisma Artluk /Stypendium dla Młodego Twórcy 2009/.
Artystka znana jest z kontrowersyjnych działań wyrażanych w różnych formach i przestrzeniach np. performance 'Nazwij to jak chcesz. Zawsze chciałam to zrobić' w Galerii Entropia czy też głośno komentowanym happeningu w galerii Arttrakt oraz innych, prowokacyjnych akcji związanych z jej postawą wobec odbioru sztuki. 
„Gesty malarskie” to projekt otwarty na działania i zdarzenia odnoszące się umownie do malarstwa. Zapraszamy artystów i widzów do akcji, które mogą mieć charakter eksperymentu z różnymi mediami i formami wyrażania ekspresji w kontekście gestu malarskiego; sytuacji, w których ów gest uaktywnia proces twórczy a także stymuluje i poszerza odbiór sztuki i samego malarstwa. 

Koordynator projektu: Andrzej Rerak


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca