Sztuka

Niezły cyrk! 6. SLOT Fest w Krakowie

Warsztaty, spektakle, filmy, wykłady, koncerty, wystawy, pokazy - nie tylko o cyrku - na 6. SLOT Feście w Krakowie!

CZAS: 5 - 6 listopada 2011 r.
MIEJSCE: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15
BILETY: Karnet: 25 zł | Bilet jednodniowy: 15 zł | Wstęp na koncert: 10 zł
INFO: http://krakow.slot.art.pl || http://www.facebook.com/slot.fest.krakow

Określenie, które niejednokrotnie przychodziło nam na myśl przy okazji SLOTu, tym razem potraktujemy dosłownie. NIEZŁY CYRK! to nie tylko hasło reklamowe, ale przede wszystkim temat 6. krakowskiego SLOT Festu. Temat o tyle barwny i fascynujący, co kontrowersyjny i wciąż nie do końca poznany. Chcemy pokazywać alternatywne oblicza sztuki cyrkowej, inspirować, dzielić się umiejętnościami i rozwijać niezwykłe pasje. Cyrk to nie tylko cekiny i lwy!

 

Po wiosennej edycji dotyczącej Cyganów, kontynuujemy włóczęgę z taborem, tym razem pod wodzą aktorów, kuglarzy i sztukmistrzów. To oni będą prezentować swoje umiejętności na profesjonalnej scenie teatralnej oraz podczas gali, pokazów i battli kuglarskich, których finał wraz z fire show odbędzie się na Placu Wolnica. Każdy uczestnik będzie miał okazję bezpośredniego spotkania i poznania tajników ich sztuki w ramach kilkunastu różnorodnych warsztatów kuglarskich i scenicznych, począwszy od przygotowań do występu, poprzez żonglerkę czy clowning aż po tak ekstremalne, jak akrobacje na chuście wertykalnej i walka sceniczna.

 

Nie poprzestaniemy na praktycznym poznawaniu tematu. Podczas wykładów, dyskusji, wystaw i projekcji filmowych będziemy poznawać historię cyrku oraz jego współczesne formy, dylematy i perspektywy. Czy przyszłością jest „nowa sztuka cyrkowa” i gdzie jest jej polska stolica? Czy dla zwierząt cyrkowych tresura to tortura? Dlaczego nauczyciele i biznesmani powinni żonglować? Czy Kraków nie lubi artystów ulicznych? Poszukajmy odpowiedzi wspólnie w niepowtarzalnym labiryncie Staromiejskiego Centrum Kultury!

 

Na muzycznej scenie nie może zabraknąć zaprzyjaźnionej kapeli cyrkowej z ulicy Blich czyli zespołu Vladimirska, który grał już na trzecim krakowskim SLOT Feście w Klubie Imbir. Teraz świeżo po międzynarodowej trasie i wydaniu nowej płyty, ze śpiewającą akordeonistką i niepowtarzalnym urokiem retro porwą nas w sobotni wieczór w świat tańczących niedźwiedzi i zakochanych Kozaków. Natomiast w niedzielę zamiast kolacji – rockowy Frühstuck – mocne uderzenie z chrześcijańskim przesłaniem.

 

Więcej informacji o warsztatach, koncertach, spektaklach, filmach, wystawach
i innych wydarzeniach, które szykujemy na cyrkowy SLOT Fest, już wkrótce na naszej stronie
i Facebooku. Rezerwujcie pierwszy weekend listopada na Wietora!

od: 5 listopada 2011, 11:00
do: 6 listopada 2011, 23:00 SCMK przy Wietora 13/15 Klub Masada

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca