Sztuka

Art Inn 2. Festiwal i Targi Sztuki Offowej

W dniach 5-6.11.2011 w znanym z zacięcia artystycznego i promocji sztuki niezależnej 1500m2 do wynajęcia z inicjatywy Fundacji Koncept Box oraz Stowarzyszenia Hokuspokus odbędzie się druga edycja ART INN - czyli Festiwal i Targi Sztuki Offowej.  Jesienne ART INN planowane jest ze znacznie większym rozmachem, swoje prace pokaże ponad 70 osób w kilku różnych Strefach Sztuki.

 

 

ART INN to alternatywa dla komercyjnych galerii i targów: połączenie wydarzenia kulturalnego z promocją artystów a także z klubową formą spędzania czasu. Ta nowa formuła przeglądowej wystawy umożliwia zestawienie ze sobą prac twórców stosujących różnorodne techniki w ramach sztuki offowej (od malarstwa, przez grafikę po video art czy instalacje) pozwala to na pokazanie swoich prac ciekawym artystom, którzy nie do końca odnajdują się w tradycyjnych galeriach. Tylko interesująca i niebanalna sztuka poradzi sobie i sprosta wyzwaniu wpisania się w postindustiralną przestrzeń na Solcu. Druga edycja będzie miała znacznie większy rozmach. Po pierwszym ART INN widać było, że sztuka wymyka się tak naprawdę wszelkim ramom. Dlatego tym razem oprócz czysto artystycznej ekspozycji, która dalej pozostaje główną częścią ART INN zostaną uruchomione specjalne dodatkowe audiowizualne Strefy: Performance, Videoart, Experimental Music, Spoken-Word oraz przeznaczona będzie specjalna sala na Strefę Designu, gdzie wystawią się artyści sztuki użytkowej. Na to pozwala nam idealna do tego przepastna przestrzeń 1500m2.

 

Przez dwa dni w godzinach 12:00-20:00 1500m2 na Solcu będzie tętniło sztuką w każdym niemal jej aspekcie. Oprócz podziwiania dzieł, na gości będzie czekał dobrze zaopatrzony bar i wygodna część kawiarniana klubu. A wszystko to przy najciekawszej elektronice w mocną domieszką basu, którą zapewni nam kolektyw Mustnotsleep. Dwudniowe wydarzenie oprócz części targowej będzie oferowało masę imprez towarzyszących, będą instalacje, performensy, występy muzyków.

 

W sobotę wieczorem organizatorzy oferują klubowiczom AFTERPARTY z eksperymentalnymi elektronicznymi liveactami oraz przeglądem najciekawszych Djów warszawskich. Na głównej scenie najpierw zaprezentują się performerzy spod znaku spoken-word i do muzycznych podkładów zaprezentują swoją poetycką twórczość. Następnie zagrają DJe, którzy przeprowadzą wszystkich zebranych poprzez najrozmaitsze zakamarki muzyki elektronicznej z winylowych płyt i nie tylko. Nie zabraknie ani wyszukanej muzyki technicznej, ani hipnotycznych minimali, ani mocno basowych połamanych uderzeń spod znaku najnowszego uk funky i future garage. Do tego autorskie wizuale. Mniejszą sceną zawładną dźwięki wykonawane na żywo, zaprezentują się oryginalni twórcy elektroniczni wraz ze swoimi świeżymi liveactami.

 

Pełną listę artystów wraz z galerią prac, jakie zostaną zaprezentowane oraz program można znaleźć na stronie ART INN: artinn.art.pl.

 

ART INN jest inicjatywą Fundacji Koncept Box oraz Stowarzyszenia Hokuspokus.

 

Przydatne linki:

https://www.facebook.com/artinn.targi

https://www.facebook.com/event.php?eid=110158769084463

https://www.facebook.com/event.php?eid=245352112184400

www.artinn.art.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca