Sztuka

Vista Del Mar | Maciej Kułakowski - wystawa fotografii w Firleju

Wernisaż: 16-11-2011 | godzina: 18:00 | bilety: wstęp wolny

Miejsce: Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl

Wystawa czynna do 14.12.2011.

 

Vista Del Mar” („Z widokiem na morze”) to cykl fotografii, który powstał na przełomie 2010 i 2011 roku, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, podczas wyjazdu stypendialnego autora. Jest on próbą podjęcia na nowo tematu, zaproponowanego przez amerykańskich fotografów w II połowie XX wieku, pod nazwą „New Topography” - oscylującego wokół przestrzeni oraz wpływu człowieka na krajobraz jego egzystencji. Tytuł cyklu nawiązuje do zdjęcia, które wykonał Henry Wessel w 1995 roku.

 

Fotografie Kułakowskiego odarte zostały z wszelkich „artystycznych falbanek” i zredukowane do stanu zasadniczo topograficznych historii z uwzględnieniem postaci - bardziej jako elementu dopełniającego krajobraz i przenoszącego znaczną ilości informacji wizualnych, niż głównego sprawcy zaistniałych sytuacji. Minimalistyczne kadry w odcieniach szarości przyciągają wzrok widza symetrią, harmonią i spokojem.

Cykl „Vista Del Mar” prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Młodych 2011 w Jarosławiu, gdzie zdobył wyróżnienie. We Wrocławiu zaś eksponowany jest w całości po raz pierwszy (kilka zdjęć prezentowanych było podczas jesiennej edycji TIFF).

 

Maciej Kułakowski, fotograf, grafik i podróżnik, obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył fotografię na Akademii Sztuk Pięknych. Odbył również studia w ramach programu stypendialnego na Wydziale Artystycznym UPV w Walencji. Nie należy do ZPAF. Prowadzi bloga www.maciekkulakowski.tumblr.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca