Sztuka

Mindware. Technologie dialogu

"Mindware. Technologie dialogu - post scriptum" - wystawa przedłużona do 25 marca 2012, dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 - 17:00.

Zadaniem wystawy „Mindware. Technologie dialogu – post scriptum”, dostępnej w Warsztatach Kultury od 16 grudnia 2011, jest podsumowanie złożonego i wielowymiarowego dorobku projektu. Na ekspozycję złożą się instalacje, obiekty, zapisy dźwiękowe i tekstowe oraz dokumentacje działań efemerycznych, które odbyły się w przestrzeni miasta, jak też samych prac pokazanych w ich pierwotnym kontekście.

Dodatkową część dokumentacji stanowią podsumowania wykładów i konwersatoriów zrealizowanych w ramach części teoretycznej projektu. Wyjątkowym punktem wyjścia z wystawy w przestrzeń miasta jest instalacja Dominiki Sobolewskiej (Warsztaty Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", Muzeum Lubelskie w Lublinie - Zamek Lubelski, Galeria Labirynt, Galeria Lipowa 13 - Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Teatr im. J. Osterwy, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), której elementy – wielkie gałki oczne – zostaną umieszczone w nowych lokalizacjach, zgodnie z ewolucją idei i kolejnym jej wcieleniem.


Ekspozycja daje sposobność spokojnego i gruntownego studiowania koncepcji artystycznych i teoretycznych opisujących i tłumaczących ideę mindware. Wystawa jest również pretekstem do spotkań poświęconych roli nowych technologii w rozwoju społeczeństw, w szczególności perspektywom i możliwościom, jakie w tym względzie posiada Lublin.

 

Szczegółowe opisy pierwotnego projektu „Mindware. Technologie dialogu” można znaleźć na stronie internetowej www.mindware.art.pl, która w grudniu kolejny raz zmieniła swój charakter, podsumowując dotychczasowe działania, jednocześnie otwierając się na nowe wyzwania.

 

Wystawa „Mindware. Technologie dialogu – post scriptum”
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5,
dostępna od 16 grudnia 2011 do 25 marca 2012 od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-17.00
lub na specjalne życzenie dla grup zorganizowanych po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu pod numerem 81 5330818.
WSTĘP WOLNY


Opis projektu "Mindware. Technologie dialogu":
Projekt „Mindware. Technologie dialogu” zorganizowany w Lublinie we wrześniu i październiku 2011 przez Warsztaty Kultury, w ramach programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2011, składał się z serii wydarzeń artystycznych i teoretycznych odbywających się w przestrzeni miasta, instytucjach kultury i obiektach użyteczności publicznej. Idea projektu, a także nowa kategoria mindware, odnoszą się do refleksji nad rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym poprzez działania kulturotwórcze, artystyczne i społeczne. Artyści z całej Europy m.in. z Gruzji, Izraela, Polski, Serbii, Słowenii, Szwajcarii i Ukrainy, zgłosili swoje koncepcje w otwartym naborze internetowym, a następnie zrealizowali je i osadzili w lubelskim kontekście w wyniku pobytów rezydencyjnych. Działania artystyczne zostały zaprezentowane i omówione w bardzo różnych, często zupełnie nieoczywistych, przestrzeniach miasta – takich jak Kościół Ewangelicko-Augsburski, galeria handlowa, budynek Poczty Polskiej, Pub u Szewca, przystanki miejskiej komunikacji, Ratusz Miejski, czy na falach Radia Lublin. Równolegle odbywała się część teoretyczna złożona z konwersatoriów i wykładów przygotowanych przez teoretyków mediów, medioznawców, krytyków sztuki. Całość programu dopełniał Mindware Club, w którym znalazły się wydarzenia z pogranicza sztuki nowych mediów, eksperymentu dźwiękowego, mappingu i designu.

 

Idea projektu:
Piotr Celiński, Marcin Skrzypek, Zbigniew Sobczuk

 

Uczestnicy:
Martin Baraga, Roman Bromboszcz, Michał Brzeziński, Konrad Chyl, Arthur Clay, Piotr Celiński, Michał Derda-Nowakowski, Grupa Dotka (Barbara Dzierań, Urszula Kowal, Justyna Zubrycka), Aleksander Janas, Paweł Janicki, Yuriy Kruchak, Andriy Linik, Vasili Macharadze i Tomasz Malec, Anna Maj, Darija Medić, Anna Nacher, Boris Oicherman, Maciej Ożóg, Ianina Prudenko, Marcin Skrzypek, Dominika Sobolewska

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca