Sztuka

Paweł Piotrowski / "11" - wystawa fotografii

Paweł Piotrowski / „11”

 

Wernisaż: 20.03.2012 | godzina: 18:00

Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl

Termin: 20.03.2012 – 19.04.2012

Wstęp wolny

 

 

Paweł Piotrowski urodził się w 1986 roku

w Oleśnicy. Jest niezależnym fotografem i projektantem graficznym. W 2011 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu o specjalności Projektowanie Graficzne. Inspiracji szuka w życiu codziennym i tym, co go otacza. Swój pierwszy aparat fotograficzny (nie licząc tego komunijnego) otrzymał od mamy w 2003 roku, przez jakiś czas robił zdjęcia okazyjnie do rodzinnego albumu. Później zainspirowany twórczością między innymi Elliotta Erwitta czy Richarda Kalvara „wyszedł” z aparatem na ulicę. Zdjęcia, zarówno czarno-białe jak i kolorowe, wykonuje głównie na materiałach światłoczułych, czasami sięga po aparat cyfrowy. Zajmuje się głównie fotografią reportażową, dokumentalną, uliczną i portretową. W polu jego zainteresowań znajdują się również: grafika, ilustracja oraz animacja.

 

Jak sam mówi: „W fotografii kolorowej lubię charakterystykę obrazu otrzymanego ze slajdu, bardzo mocne kontrasty i żywe kolory, ponieważ doskonale obrazują sceny oraz pomagają mi skupić uwagę na tym, co jest najistotniejsze. Moje czarno-białe fotografie kiedyś przepełnione były akcją oraz anegdotą, dziś są bardziej nastrojowe i stonowane”.

 

Piotrowski mieszka w małej wiosce - Nowica (w Gminie Dobroszyce), w wolnych chwilach robi zdjęcia do długoterminowego cyklu "Dobre życie”. To seria zapoczątkowana w 2008 roku, obrazuje zmiany, które zachodzą głównie w gminie, ale także w najbliższym otoczeniu fotografa. Paweł interesuje się również sportem oraz jego przejawami w życiu codziennym. Obecnie pracuje nad serią zdjęć o surfingu rzecznym w Monachium pt: "Eisbach surfing", planuje również pracę nad kolejnymi seriami luźno związanymi ze sportową aktywnością.

 

Od 2011 roku Paweł Piotrowski jest jednym z członków kolektywu un-posed, skupiającego polskich fotografów streetu z całego świata. Jest laureatem kilku konkursów fotograficznych: Fotografuj.pl (2009, 2011), „Wprost” (2011), Zaprojektował plakat „Dzisiaj Polska” promujący prezydencję Polski w Unii Europejskiej, który został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Galerię Plakatu AMS. Jego zdjęcia eksponowane były na wystawie "Street Photography Now" w „Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie”(2011-2012) oraz w Krakowie w „Galerii Pauza” (2012). W lutym 2012 roku jego prace, wraz z innymi fotografiami kolektywu un-posed, prezentowane były na grupowej wystawie w warszawskiej Leica Gallery. W swoim dorobku artystycznym ma on kilka publikacji zarówno w magazynach internetowych, jak i drukowanych.Strona internetowa: www.piotrowskipawel.pl

 

W ramach wystawy pokazanych zostanie 11 zdjęć czarno-białych i 11 zdjęć kolorowych. Podczas wernisażu wyświetlony zostanie slideshow prezentujący dwie serie fotograficzne: „Dobre życie” i „Eisbach surfing”.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca