Sztuka

Program główny MFK 2012

Zbliżający się Miesiąc Fotografii w Krakowie to tradycyjnie celebracja fotografii w wielu jej odmianach. Tegoroczna edycja Festiwalu – z uwagi na swój jubileuszowy charakter – będzie jednak pod wieloma względami wyjątkowa!

Program główny MFK to tradycyjnie bardzo różnorodne wystawy prezentujące fotografie i zabiegi kuratorskie najwyższej próby. Podczas tegorocznej edycji będą to dokonania zarówno nestorów fotografii, jak i młodych-gniewnych; nostalgicznych romantyków i bezkompromisowych pionierów; charyzmatycznych eksperymentatorów i kontemplacyjnych klasyków. Odkryjemy nieznane i tajemnicze oraz pokażemy znane i podziwiane, jednak w najszerszej z dotychczasowych odsłon w Polsce.

Program główny Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2012 roku to:

• „Aleksander Rodczenko. Rewolucja w fotografii” (Muzeum Narodowe w Krakowie),
• „Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu” (Muzeum Narodowe w Krakowie),
• Sally Mann, „Kraj i rodzina” (Muzeum Etnograficzne),
• „Wierność obrazów. René Magritte i fotografia” (Międzynarodowe Centrum Kultury),
• Sergiej Bratkow (MOCAK),
• Jason Evans (Galeria ZPAF),
• Viviane Sassen (Galeria Pauza),
• Lieko Shiga (Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej Manngha),
• „Drżące ciało – fotografie z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego (Galeria Starmach).


Istotną nowością festiwalu jest sekcja eksperymentalna MFK realizowana w przestrzeniach Galerii Bunkier Sztuki. Pod kierunkiem słynnej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki, m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej „Fotografia jako sztuka współczesna”), z udziałem kilkunastu polskich kuratorów i naukowców, zaprezentowany zostanie rozbudowany projekt interdyscyplinarny „Fotografia w życiu codziennym”. Jego formuła, zgodnie z hasłem tegorocznej edycji: DOŁĄCZ, otwarta będzie dla publiczności przez cały czas trwania Festiwalu. Wśród wielu planowanych działań i wydarzeń znajdzie się także Czytelnia Wizualna, zakładająca stworzenie rozbudowanego księgozbioru publikacji z obszaru sztuk wizualnych, gdzie korzenie każdego z tomów i motywy przekazującego będzie można poznać dzięki wpisowi i dedykacji.


Cały program Miesiąca Fotografii 2012 tętni hasłem-kluczem tegorocznej edycji: DOŁĄCZ! Dołącz do nas, świętuj z nami urodziny, celebruj fotografię! DOŁĄCZ! już teraz na www.facebook.com/photomonth !!!


Więcej informacji już wkrótce! 

 

 

 

 

Organizatorzy:

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 czerwca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca