Sztuka

"To nie jest to, na co wygląda" - wystawa koncert zespołu WidziMiSie

Wernisaż: 24.04.12 | godzina: 18:00 | Wstęp Wolny Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław,

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia pięciu autorów: Marzeny Grucy, Edyty Waleńciak, Tomasza Kurczowy, Agaty Grząby i Marty Gniewkowskiej. Wybrali oni zdjęcia ze swoich autorskich albumów fotograficznych, które pozostając spójne wewnętrznie, różnią się od siebie treścią, narracją i formą.

 

Oto, co autorzy mówią o swoich projektach:

 

Marzena Gruca „Obok”:

Album pokazuje to, co jest mi bliskie, ważne, jednak z perspektywy bycia jak najmniej zauważalnej. Robię zdjęcia głównie wieczorem, o mojej ulubionej porze. Wieczory pachną swoją tajemnicą, bardziej czuję szepty, wyraźniej widzę emocje.

 

Edyta Waleńciak „Karuzela”:

Karuzela to momenty z życia ludzi z różnych miejsc, zebrane i poukładane obok siebie w książce. W całości tworzą maszynę, która daje poczucie, że wszyscy jesteśmy jej częścią.

 

Tomasz Kurczowy „Pharmakon”:

To był najgorszy i zarazem najlepszy rok w moim życiu. Nie wiem jak to możliwe, ale tak właśnie jest.

 

Agata Grząba „The Present Perfect”:

Tytuł albumu pochodzi od czasu Present Perfect służącego do opisu doświadczeń, zmian i ich skutków. Prezentowane fotografie mówią o oczekiwaniu, trwaniu w bezruchu. To ostatni bezpieczny moment przed nadejściem zmiany, na którą nie można się przygotować ani uodpornić.

 

Marta Gniewkowska „16:12”:

16:12 nie jest opowieścią o konkretnym bohaterze czy miejscu. To po prostu 16:12, chwila, w której wiele może się zdarzyć.

 

Podczas wernisażu wyświetlony zostanie sllideshow, prezentujący wyżej wymienione projekty oraz zaprezentowane zostaną albumy fotograficzne. Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert zespołu WidziMiSie.

 

WidziMiSie to fusion-jazzowy zespół, który narodził się z pomysłu dwóch wrocławskich muzyków: perkusisty Jerzego Łaby i pianisty Andrzeja Rayskiego. Jak wiele nowych projektów jazzowych i ten wymagał wielogodzinnych jam sessions, które z końcem 2010 roku przyniosły ostateczny skład zespołu z Grzegorzem Posłusznym (gitara basowa) oraz Marcinem Stankowskim (trąbka). Okazało się, że jazzmani świetnie rozumieją swoje muzyczne pomysły, co pozwoliło na błyskawiczne rozpoczęcie prac nad materiałem. Widzimisie to czterech stylistycznych indywidualistów, jednocześnie graczy zespołowych świetnie odnajdujących się w skoordynowanej przez rytm koncepcji zespołu, którzy wykonując swoje autorskie kompozycje (w większości utwory Andrzeja Rayskiego) nie stronią od improwizacji, zawsze dając słuchaczowi unikalne wrażenia. Odważne i pomysłowe, często nieregularne podziały rytmiczne w połączeniu z energetyzującymi koncepcjami melodycznymi to ich specjalność.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca