Sztuka

Alicja Karska Aleksandra | otwarcie wystawy/spotkanie autorskie 5.06.12 | wtorek

Alicja Karska, Aleksandra Went
SCENERIE 
fotografia | video
05.06 - 26.06.2012
otwarcie: 05.06.2012 godz. 18:00 | wtorek
spotkanie autorskie: wtorek 05.06, g.18.30
prowadzenie spotkania: Aneta SolomoniduAlicja Karska i Aleksandra Went. Mieszkają i pracują w Gdańsku. W 2003 roku ukończyły gdańską Akademię Sztuk Pięknych. Laureatki wielu nagród między innymi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendiów: Akademia Schloss Solitude w Stuttgarcie, The Futura Centre For Contemporary Art w Pradze. Swoje prace pokazywały na wystawach indywidualnych w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Olsztynie i Lublinie oraz wielu wystawach zbiorowych między innymi w Tel Avivie, Chicago, Bremen, Brukseli, Metz, Stuttgarcie, 
Pradze, Kiel i Berlinie. Współpracują od 2002 roku. 
www.karska-went.info

(...) zajmują je problemy architektury i przestrzeni publicznej. Interesują je miejsca, których czasy świetności już minęły, obiekty opuszczone i zaniedbane. Artystki zadają pytanie o treści, jakie niesie opuszczona architektura, ale próbują jej także ponownie nadać znaczenia, czasem - przywrócić utraconą tożsamość, a nawet zwrócić na nią uwagę innych. Działania Karskiej i Went nie mają jednak charakteru interwencyjnego, artystki nie chcą za wszelką cenę chronić rozpadających się budynków czy zachowywać aurę miejsc. Interesuje je raczej aspekt czasu, pozostawiającego swe piętno w murach, które przetrwały dziesiątki lat, a także natury, która nie oglądając się na rządy czy ustroje dokonuje powolnego aktu destrukcji na dziełach człowieka. Karol Sienkiewicz (culture.pl)

www.karska-went.info 

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z artystami zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia.

 

 

 

 

foto: "Miastoprojekt" /24 fotografie, lambda, dbond, plexi /
Dzięki uprzejmości Fundacji Profile


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 czerwca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca