Sztuka

Festiwal Sophiscapes

 

MUZYKA PLASTYKA SŁOWO

20-21 października 2012

Klub Studio,

Kraków, ul. Budryka 4.

 

 

Sophiscapes. Muzyka. Plastyka. Słowo – nowy festiwal w Krakowie!

 

20 i 21 października  2012 r.  w krakowskim klubie Studio odbędzie się pierwsza edycja festiwalu SOPHISCAPES Muzyka*Plastyka*Słowo.  Festiwal skierowany jest do tych, którzy w muzyce szukają niebanalnych, inspirujących, ciekawych i odkrywczych dźwięków  - nie tylko w twórczości uznanych twórców, ale również w działaniach tych, którzy dopiero zaczynają, ale mają talent i potrzebę grania, co więcej: ich muzyka porusza najgłębsze emocje i powoduje autentyczne wzruszenia świadczące o tym, że tak naprawdę doświadcza się brzmień.

 

Sophiscapes będzie miał formułę konkursu, którego celem (w każdym roku) będzie wyłonienie  najciekawszych wykonawców i umożliwienie im zaprezentowania swojej twórczości podczas koncertów na żywo w pierwszym dniu festiwalu.  Solista bądź zespół, który zdobędzie największe uznanie jury, zagra ponownie drugiego dnia festiwalu jako support dla zaproszonej gwiazdy wieczoru.

 

Gwiazdami  pierwszej edycji Festiwalu będą dwa zespoły zespoły: QUIDAM oraz THE FLOWER KINGS!  Quidam to sekstet z Pomorza i Kujaw , który po 20 latach istnienia i kilku zmianach w składzie, wciąż zaliczany jest do czołówki rocka w Polsce, a na nowej płycie - wydanym w tym roku albumie "Saiko" -  prezentuje się wręcz znakomicie! "Saiko" to wynik pracy muzyków dojrzałych, o wybornym warsztacie, odważnych, którzy nie boją się prostszych form, tak doskonale służących nastrojowi. Czasem nawet jeden dłuższy dźwięk, który znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, potrafi zachwycić bardziej, niż setki nut...

 

The Flower Kings nazywani są królami progresywnego rocka. Pochodzą ze Szwecji . Ich twórczość określana jest jako: rezultat perwersyjnej orgii pomiędzy muzykami Yes, Genesis, Weather Report i Phish. Określenia te nie oddają jednak do końca prawdy o zespole. Jak mawia Roine Stolt, lider TFK: „Wszystko mi jedno, jak opiszą to co robimy. Jeśli nazwą to rockiem progresywnym, nie obrażę się. Jeśli określą jako heavy metal, przyjmę z pokorą. Jeśli wymyślą jeszcze coś innego - zachowam spokój. Ważne jest tylko jedno - by nasza muzyka podobała się ludziom.”

 

Sophiscapes to w założeniu nie tylko dźwięki. Prezentacjom dokonań młodych wokalistów i instrumentalistów, towarzyszyła będzie galeria prac plastyków i fotografów, prac inspirowanych muzyką, bądź konkretnymi płytami. Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje na temat festiwalu na stronie:  www.sophiscapes.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca