Sztuka

Lato z Muzeum 2012

 

23.07 – 3.08.2012, godz. 11.00 – 13.00

Muzeum w kopalni i Zamek Żupny

 

 Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci do udziału w letnich spotkaniach, które zapewnią ciekawie spędzony czas. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czy w Polsce wydobywano ropę naftową, co to znaczy być  „Mistrzem Dobrych Manier”, jaką cenną kolekcję Muzeum otrzymało w ostatnim czasie, o czym mówią skarby znalezione w naszej Małej Ojczyźnie. Wezmą udział w grze terenowej Quest poznając dawne i obecne szyby górnicze, doświadczą  pracy górnika. Zobaczą nowe wystawy czasowe, odwiedzą bocheńską kopalnię a na koniec sprawdzą się w turnieju rycerskim.  Emocje gwarantowane!

 

PONIEDZIAŁEK 

23 i 30.07 -„Kolekcjonerzy  wielcy  i  mali” – Zamek Żupny

Wielickie muzeum otrzymało cenny dar obrazów, który prezentowany jest na wystawie Europejskie malarstwo XIX-XX wieku”. Jakie inne kolekcje znajdują się w muzeum, z jakich kolekcji zabytki prezentowane są na wystawach? O tym dowiedzą się uczestnicy spotkania, którzy będą też mogli opowiedzieć o własnych kolekcjach

 

WTOREK

24 i 31.07- „Górnicza Wieliczka” – Zamek Żupny

Zwiedzanie ekspozycji w Zamku Żupnym, połączone z grą terenową w formie Questu oraz podchodów po mieście, szlakiem dawnych i obecnych szybów górniczych.

 

ŚRODA

25.07 i 1.08 - „Od kopacza do górnika” – Muzeum w kopalni

Niezwykła podróż historycznymi wyrobiskami górniczymi, na III poziomie kopalni soli. Uczestnicy zajęć wędrując podziemnymi korytarzami, zapoznają się z trudami pracy górników, narzędziami wykorzystywanymi podczas codziennej pracy w kopalni oraz będą mieli możliwość przymierzenia strojów górniczych !

 

CZWARTEK

26.07 - Savoir vivre” – Zamek Żupny

Jeśli zasady savoir – vivre’u  jakie obowiązują przy stole przyprawiają Cię o zawrót głowy – mamy rozwiązanie Twoich kłopotów! Po zajęciach w Zamku Żupnym gwarantujemy, że zostaniesz „Mistrzem Dobrych Manier”! Zajęcia odbędą się na wystawie czasowej „Piękne i użyteczne. Nakrycia stołowe epoki secesji i art déco”.

2.08 - „Z archeologią przez pradzieje Wieliczki” Zamek Żupny

Podczas wakacyjnych zajęć, dowiemy się na czym polega praca archeologa, co ciekawego kryje w sobie Matka Ziemia, w szczególności koncentrując uwagę na skarbach naszej małej wielickiej Ojczyzny.

 

PIĄTEK 

27.07 - „Salzberg” – Wycieczka do bocheńskiej kopalni soli (dzieci w wieku 8-11 lat)

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

3.08 -„Turniej rycerski– Wieliczka 2012” - Zamek Żupny

Podsumowanie Lata z Muzeum 2012 w formie gier i konkurencji zręcznościowych, które odbędą się na dziedzińcu zamkowym. Zwieńczeniem programu, będzie pasowanie na rycerza oraz damę dworu ! Emocje gwarantowane !

 

Koszt udziału: Zajęcia w Muzeum  w kopalni - 4 zł, zajęcia w zamku – wstęp wolny

Rezerwacja udziału w zajęciach: Dział Edukacji i Promocji – 012 289 16 33.

Szczegóły: www.muzeum.wieliczka.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca