Sztuka

Pożegnanie ze sztuką naiwną – finisaż V Art Naif Festiwalu

 

Ostatnia okazja obejrzenia obrazów najlepszych na świecie malarzy naiwnych, pokaz tańca izraelskiego oraz występ zespołu klezmerskiego Quartet Klezmer Trio, to wszystko czeka gości finisażu V Art Naif Festiwalu, który w piątek, 17 sierpnia o godz. 18.15, odbędzie się w katowickiej Galerii Szyb Wilson. 

Przez dwa miesiące goście galerii mieli okazję zobaczyć prace ponad 200 artystów „dnia siódmego” z całego świata, m.in. RPA, Brazylii, Burkina Faso, Argentyny, kilkunastu krajów europejskich oraz Polski. Gościem specjalnym był Izrael, zaprezentowano obrazy 30 malarzy z tego kraju, odbyło się również wiele wydarzeń towarzyszących, promujących kulturę izraelską oraz sztukę naiwną. Tegoroczny Art Naif Festiwal niestety zbliża się już do końca, jednak na zakończenie także przewidziano jeszcze wiele atrakcji.

 

Tego wieczoru poznamy odpowiedź na pytanie, kto po Stephenie Lewisie z Tanzanii stworzy obraz (jak zawsze zawierający motyw związany z Nikiszowcem) promujący VI Art Naif Festiwal. Będzie to zdobywca Nagrody Publiczności, czyli artysta, którego prace najbardziej podobały się odwiedzającym wystawę. Liczenie głosów potrwa do ostatniej chwili.

To nie jedyny długo wyczekiwany moment, ponieważ również na zapowiadany od samego otwarcia pokaz tańca izraelskiego trzeba było czekać całe dwa miesiące, a wykona go zespół „Klezmer” z Cieszyna. Niespodzianką będzie natomiast występ Quartet Klezmer Trio, zespół nie tylko zagra, ale także opowie o muzyce klezmerów. Wybór programu artystycznego związany jest oczywiście z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu, czyli kulturą Izraela.

Poznamy także najzdolniejszych młodych artystów. Prace dzieci, które przez ostatnie dwa miesiące brały udział w warsztatach plastycznych, zostaną zaprezentowane na mini-wystawie, a dla najlepszych przygotowano upominki i dyplomy.

 

Wreszcie, wieczór finisażu to ostatnia szansa na znalezienie się wśród tak wielu dzieł sztuki naiwnej, obejrzenia wystawy albo powiększenia swojej kolekcji dzieł sztuki i jak zwykle osobistego spotkania z niektórymi z artystów.

 

Kolejny Art Naif Festiwal za rok, a motywem przewodnim będzie... Ale przecież tego także dowiemy się 17 sierpnia, więc jeszcze nie zdradzamy. Organizatorzy, Fundacja Eko-Art. Silesia oraz Galeria Szyb Wilson, serdecznie zapraszają!

 

V Art Naif Festiwal - finisaż

Galeria Szyb Wilson

ul. Oswobodzenia 1

40-403 Katowice

e-mail: projekty@szybwilson.org

tel. 32 730 32 20

www.artnaiffesitwal.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca