Sztuka

Agnieszka Prusak: Wariant 0

 

Galeria ENTROPIA
Wrocław ul.Rzeźnicza 4
71 3444 634
 
 
Agnieszka Prusak
WARIANT 0
fotografia
otwarcie wystawy:11.09.2012 godz.18.00
czynna do 27.09.2012
 
 
Bywają miejsca
gdzie światło się ukrywa i udaje tęczę 
nawet jeśli jest nieprawdziwa 
To jej pierwszy raz...
 
Agnieszka Prusak
_______________
 

Na wystawę "Wariant 0" /Wariant zero/ składają się zdjęcia-obrazy wykonane na obszarze wrocławskiego Śródmieścia. Cykl powstawał blisko rok, sesje zdjęciowe najczęściej w kaloszach, w miejscach gdzie zatrzymał się czas bądź płynie on swoim własnym rytmem. Artystka uważnie obserwuje i rejestruje miejskie obszary wzajemnych koincydencji rzeczy i ludzi, tworzy ekzystencjalną narrację trwania i przemijania. Po raz pierwszy w swych pracach fotograficznych używa koloru, delikatnie kreując swoją własną, malarską paletę barw.
 

Agnieszka Prusak, absolwentka wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa /2003, pracownia prof. A. Dymitrowicza/ Autorka kilkudziesięciu wystaw, projektów i akcji autorskich. Od kilku lat zajmuje się fotografią podejmując tematy zaangażowane społecznie.

 

[M.J.]

_______________

 

Niżej tekst odautorski

 

Wariant 0
 
Pojedyncze egzemplarze, obrazy które zbierałam przez rok  najczęściej w kaloszach, ”ciepłe” strony Śródmieścia, miejsca do których można się przytulić, momenty i szczegóły, symbole przywołujące wspomnienia, które były, ale już ich nikt nie odnajdzie w tym miejscu i czasie, pozostawiałam je w kadrze i nie wymazuję bo opowiadam o chwili w kolorze: sanki, klocki lego w oknie, ptaki, które na zawsze zatrzymały się i odbiły swój byt na kartce,  sterta śmieci, wyboista droga, śmietniki, a między nimi miłość, dużo błota, rura wypełniona zapachami świata, słoń przy Ptasiej zmęczony siedzeniem i oglądaniem przemijających pór roku, zatrzymałam się, ale sporo czasu mi to zajęło..., fotele z Odrzańskiej ocalałe z pożaru, które dźwigają ciężkie stany i krystaliczne formy, ławki szkolne z 8b przez 2 miesiące gościły przy Osobowickiej  i hulajnoga,  ktoś je zabrał  albo wyrzucił do śmietnika.... stare kamienice i most gdzie zatrzymał się czas. Moje pierwsze kolorowe fotografie.
 
Agnieszka Prusak

4 sierpnia 2012


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca