Sztuka

Michalina Wawrzyczek-Klasik „Pomiędzy”

 

11 stycznia do 1 lutego 2013

Wernisaż: 11 stycznia (piątek), godz. 18:00                                                                        

Galeria+

Rondo Sztuki, Katowice

 

Wszystkie prace Michaliny Wawrzyczek – Klasik powstają z potrzeby kreowania nowej, osobistej przestrzeni, z którą konfrontuje ona odbiorcę. Buduje ją za pomocą różnorodnych mediów: obrazów, które ustawia w obiekty, wielkoformatowych serigrafii, oddziałujących na widza iluzją przestrzeni oraz instalacji wideo, w których „ożywają”, za pomocą ruchu i dźwięku, wybrane elementy poprzednich prac. Te formy wypowiedzi traktuje jako wzajemnie dopełniające się elementy, wychodzące poza kwestię medium w szerszy kontekst instalacji czy white cube’u galerii.

 

Projekt „Pomiędzy”, prezentowany w Galerii +, składa się z cyklu monumentalnych grafik(serigrafii). I tym razem celem jest stworzenie realizacji, będącej na pograniczu wystawy grafiki i instalacji, przełamującej stereotypowe podejście do grafiki i dającej odbiorcy możliwość znalezienia się w przestrzeni poprzez grafikę organizowaną.

 

Prace te oddziałują na zmysły, ich format dostosowany do proporcji człowieka, iluzja bryły oraz aranżacja zsynchronizowana z przestrzenią galerii sprawiają, iż całość realizacji silnie angażuje widza. W grafikach organiczne kształty zostały połączone z na poły abstrakcyjnymi formami, nawiązującymi do architektury. Elementy te użyte są w celu zapisu postrzeganych zjawisk, ich przekształceniu i transpozycji dla widza znajdującego się w zaproponowanej przez artystkę przestrzeni.

 

Michalina Wawrzyczek-Klasik, absolwentka ASP w Katowicach, dyplom z wyróżnieniem w 2010 roku w pracowni serigrafii prof. Waldemara Węgrzyna. Prezentacje do dyplomu w pracowni malarskiej prof. Ireneusza Walczaka oraz pracowni intermediów prof. Adama Romaniuka. Stypendystka Ministra Kultury, dwukrotnie nominowana do Grand Prix Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu, uczestniczka kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą.

 

wstęp bezpłatny

od: 11 stycznia 2013
do: 1 lutego 2013

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca