Sztuka

Konkurs na plakat spektaklu "Piszczyk" w reż. Piotra Ratajczaka

 

Premiera przedstawienia w reżyserii Piotra Ratajczaka odbędzie się 25 maja 2013.

 

Teatr Polski w Poznaniu ogłasza konkurs na plakat spektaklu „Piszczyk” w reżyserii Piotra Ratajczaka (tekst: Sebastian Majewski, dramaturgia Jan Czapliński).

Konkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym.

Prace konkursowe, wszelkie pytania prosimy kierować wyłącznie na adres e-mail: konkurs@teatr-polski.pl. Zgłoszenia można przysyłać do dnia 31 marca 2013 r. włącznie.

Autorowi wybranego projektu zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł.

Szczegóły dotyczące wymagań technicznych oraz informacji umieszczonych na plakacie znajdują się w regulaminie konkursu.


Obywatel Piszczyk, zarówno w literackiej wersji Jerzego Stefana Stawińskiego, jak i w filmowej interpretacji Andrzeja Munka, to kanon polskiego kina i literatury – prawdziwie polski bohater XX wieku. Jan Piszczyk pragnie być wzorowym obywatelem polskiego państwa, stara się dostosować do wszystkich norm i wzorców dyktowanych przez narodową i kulturową rzeczywistość. Konformizm Jana Piszczyka nie wpisuje się w pędzącego ducha historii, zmieniające się warunki polityczne i społeczne. Piszczyk zawsze przegrywa i nigdy nie udaje mu się być tym normalnym, przeciętnym obywatelem. Twórcy spektaklu wskrzeszają postać Jana Piszczyka i starają się pokazać go w dzisiejszej przestrzeni społecznej i politycznej, począwszy od lat 80. po pierwszą dekadę XXI wieku. Kim byłby dziś Jan Piszczyk? A może wszyscy po trochu jesteśmy takimi tragikomicznymi konformistami?

Piotr Ratajczak

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 marca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca