Sztuka

KABARET - Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów V Festiwal Dziwnie Fajne

Festiwal Dziwnie Fajne to wielowątkowe przedsięwzięcie kulturalne, na które składają się przede wszystkim: • Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów • Przemarsz Superbohaterów • Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów • również wydarzenia artystyczne: koncerty muzyczne, występy kabaretowe

Festiwal Dziwnie Fajne to wielowątkowe przedsięwzięcie kulturalne, na które składają się przede wszystkim:
• Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów
• Przemarsz Superbohaterów
• Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów

• również wydarzenia artystyczne: koncerty muzyczne, występy kabaretowe
 

Kabaret Młodych Panów


Młodzi, nie gniewni a coraz bardziej popularni Panowie zadebiutowali w Rybniku, w 2004 roku. Ponad 8 lat na scenie nie ujęło im energii, a upływający czas zaostrzył jedynie poczucie humoru. BEZCZELNIE MŁODZI Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Ich częsty udział w takich imprez satyrycznych, jak dla przykładu: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry odbywające się cyklicznie w Lidzbarku Warmińskim, mająca miejsce w Wałbrzychu Ogólnopolska Giełda Kabaretowa PrzeWAŁka lub Przegląd Kabaretów PaKA odbywający się w Krakowie stał się wręcz tradycją.

 

W skład kabaretu wchodzą następujący artyści: Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Robert Korólczyk.

 

Ogromne poczucie humoru, wyjątkowy talent aktorski oraz umiejętne przeniesienie na scenę w formie oryginalnych ze względu na treść satyrycznych skeczy przywar współczesnego społeczeństwa, sprawia, że formacja kabaretowa Młodych Panów znalazła ogromną rzeszę fanów a każde ich przedstawienie otrzymuje zawsze wyjątkowo gromkie brawa.

 

Dotychczasowy dorobek artystyczny zebrali na trzech płytach DVD, a ostatnią pt. „Bezczelnie Młodzi” zrealizowaną przy udziale wyjątkowych gości Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazury, Kabaretu Ani Mru Mru i Smile, wydali w 2012 roku. Będzie dostępna do nabycia po występie kabaretu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5aOOiprg8o0

 

Kabaret Jurki

 

Kabaret Jurki to projekt eksportowy Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Reprezentują go specjalizujący się w rozśmieszaniu publiczności swoim oryginalnym humorem i podejściem do współczesnego życia: Agnieszka Litwin-Sobańska, Przemysław Żejmo, Wojciech Kamiński.

 

„Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. W 1996r na PACE zachwycili jurorów i krakowską publiczność stworzeniem tzw. nurtu sierocego, przedstawiającego grupę ludzi onieśmielonych, zagubionych na scenie, zaskoczonych reakcją publiczności, czego efektem było kłanianie się w środku skeczu. Zdobyli wówczas I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę, ale tak samo świetne pomysły.” - czytamy na stronie kabaretu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=a41VYpPksoI

 

 

Kabaret K2

 

Kabaretowy przedszkolak powołany do życia w maju 2012 roku z chęci przedłużenia wspólnej zabawy na scenie i w kuluarach przez Bartosza „Barcisia” Klauzinskiego i Michała „Mimi” Zenknera współpracujących dotychczas z formacjami: Babeczki z Rodzynkiem i hlynur.

 

Ich program jest dynamiczny! Jeśli ktoś szukacie w kabarecie liryki, u nich jej nie znajdzie. Nie, żeby nie cenili, po prostu nie stosują. K2 to koledzy. Barciś i Mimi znają się od lat. Przekłada się to na wzajemne rozumienie na scenie, a to z kolei na jakość ich scenicznej prezentacji. Obaj „mają gadane”, dzięki temu potrafią się odnaleźć w każdej scenicznej sytuacji. Nie straszne im: improwizacja i spontaniczny kontakt z widzem.

 

K2 aktualnie występuje z programem: „Wieczni Chłopcy”. Od lipca do listopada 2012 został on nagrodzony na następujących festiwalach:

MULATKA – Ełk – I nagroda

FERMENTY – Bielsko Biała – I nagroda oraz nagroda publiczności

RYJEK (w kategorii WRYJEK) - Rybnik – I nagroda

SZPAK – Szczecin – I nagroda oraz nagroda publiczności

PKS 2012 – Warszawa – I nagroda

 

http://www.youtube.com/watch?v=gLNlkjwLiY0

 

 

CZAS: 20 kwietnia (sobota), godz. 18.30

MIEJSCE: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

 

BILETY: 40 zł (w przedsprzedaży) / 50 zł (w dniu koncertu)

Karnety na cały Festiwal Dziwnie Fajne w cenie 120 zł (ilość ograniczona)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 kwietnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca