Sztuka

Autorski wieczór Katarzyny Gärtner

               „AGNIESZKA-KATARZYNA”

– autorski wieczór Katarzyny Gärtner poświęcony współpracy z Agnieszką Osiecką

w ramach FORUM HUMANUM MAZURKAS

 

Po raz kolejny pojawia się okazja do uczestnictwa w niezwykłym kulturalno-artystycznym wydarzeniu przygotowanym przez organizatorów cyklu FORUM HUMANUM MAZURKAS.


Już 25 sierpnia 2013 r. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się kolejny koncert – tym razem w reż. Kazimierza Mazura, zatytułowany „Agnieszka-Katarzyna”. Będzie to niezwykły wieczór teatralno-muzyczny z piosenkami niezapomnianego duetu artystycznego Katarzyna Gärtner – Agnieszka Osiecka.

 

Wyboru utworów dokonała sama kompozytorka, przygotowując na tę okazję zupełnie nowe ich aranżacje muzyczne. Wraz z reżyserem wieczoru – Kazimierzem Mazurem - do współpracy zaprosili młodych muzyków i artystów, z których część nie jest jeszcze szeroko znana publiczności, ale których potencjał artystyczny oceniają wysoko. W ten sposób powstał program, którego niezwykłe premierowe wykonanie będzie miało miejsce w ramach VII FORUM HUMANUM MAZURKAS. Nie zabraknie również wspomnień ze współpracy z Agnieszką Osiecką, anegdot i często nieznanych opowieści przyjaciół obu artystek.

Zgodnie z tradycją FORUM HUMANUM MAZURKAS koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż malarski. Tym razem zgromadzeni goście będą mogli podziwiać dwie wystawy – „Bagna biebrzańskie i inne motywy” poświęconą malarstwu Joanny Gałeckiej oraz „Kultura tropiku Ameryki Łacińskiej” z malarstwem urodzonego w Chile Alberto Texiera. Wernisaż będzie doskonałą okazją do rozmowy z artystami o ich twórczości i wymiany poglądów na sztukę i jej rolę w społeczeństwie i życiu człowieka.

 

Nazwa projektu – FORUM HUMANUM MAZURKAS – nawiązuje do tytułu dzieła malarskiego Mariana Adamczyka. W zamierzeniu organizatorów – mecenasa projektu - MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w osobach Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza oraz kuratora, którym jest Janina Tuora, cykl ma być platformą do dyskusji o sztuce i kulturze między artystami a światem biznesu i źródłem wzajemnych inspiracji. FORUM HUMANUM MAZURKAS to jedyna w swoim rodzaju możliwość podziwiania twórczości wybitnych przedstawicieli polskiego świata sztuki i jednocześnie bezpośredniego spotkania i rozmowy z autorami.

 

Zaproszenie do udziału w FORUM HUMANUM MAZURKAS organizatorzy skierowali do świata biznesu (BCC, KPPP, Kluby Biznesu i in.), prezesów i właścicieli firm z Warszawy i dużej części województwa mazowieckiego, a także do ludzi sztuki, nauki i artystów.

 

Motto cyklu to:

 

 spotkać sztukę, czerpać z niej, spotkać i poznać ciekawych ludzi i samemu być widzianym

 

- słowem FORUM HUMANUM.

 

Dotychczas gośćmi FORUM HUMANUM MAZURKAS byli: Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz, Henryk Talar, Grzegorz Walczak, Maria Pomianowska, Justyna Reczeniedi, prof. Krzysztof Jakowicz, Kuba Jakowicz, Milo Siemieński, Robert Morawski, Iwo Orłowski, Natalia Kovalenko, Wołodymyr Kovalenko, Andrzej Płonczyński, Marek Sewen, Leszek Puchalski, przyjaciele Anny German, m.in. Krzysztof Cwynar, Wanda Warska, Katarzyna Gärtner, Bolesław Szulia, Kira Płonczyńska, Andrzej Dąbrowski oraz malarze: Marian Adamczyk (M. Adam), Michał Adamczyk, Artur Chaciej, Bartłomiej Michałowski, Beata Anna Topolinska, Bernadetta Stępień, Janusz Sienkiewicz, Zbigniew Chrostek.

 

Więcej informacji udziela:
Iwona Kątny
Kierownik Działu PR i Marketingu

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel
tel: 0 22  721 47 83
tel. kom. 662 029 890
e-mail: ik@mazurkashotel.pl

       
   
     

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca