Sztuka

Praca 2013 roku - wyniki

Pora na wyniki głosowania

RPG, czyli Regularny Przegląd Galerii. Skojarzenia mogą być jednak nieco inne - gry fabularne (nie tylko komputerowe), rucznoj potiwotankowyj granatomiot (czyli ręczny granatnik przeciwpancerny). Swoistym granatnikiem przegląd niestety nie został (mimo cichych nadziei pomysłodawcy) ale jakoś egzystuje (mimo czasami małej ilości prac). Nie wiem czy RPG stał się jakimś źródłem inspiracji dla osób odwiedzających Wywrotę. Mam nadzieję, że tak. Jak na razie nie pobudził zbytnio do intensywniejszego komentowania publikowanych prac. Zobaczymy co przyniesie 2014 rok. Styczeń jest dość obfity. Zanim jednak ukaże się kolejny odcinek RPG warto podsumować głosowanie na wywrotową pracę 2013 roku.

Osób biorących w głosowaniu było niestety niewiele. Różnice w ilości oddanych na poszczególne prace głosów były więc też niewielkie.

 

 

Ostatecznie Wywrotową Pracą 2013 Roku została praca Ewy Miler pt. Moon.

To bardzo ciekawa minimalistyczna grafika, która pozostawia widzowi wiele możliwości interpretacji. Żarówka Księżycem (o ile jest to żarówka)? Jak widać z niczego można zrobić coś, a przenosząc pewne powiedzenie z fotograficznego pola, „im mniej, tym (przeważnie) lepiej”.

 

 

 

 

 

 

 

Tuż za wspomnianą grafiką (jeden punkt różnicy) uplasowała się fotografia twórcy o pseudonimie rdza pt. Był sobie człowiek. Praca dość mocno przetworzona, więc nie wszystkim się spodoba. Ma jednak w sobie charakterystyczny klimat tajemnicy i niepokoju. Tytuł dodatkowo ten klimat wzmaga.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na trzecim miejscu (dwa punkty od 1-szego miejsca) znalazł się obraz pt. Szaman P.T. Galińskiego autora, który na Wywrocie zadebiutował w zeszłym roku. Cóż mogę powiedzieć o tej pracy? Na malarstwie się nie znam. Postrzegam je głównie intuicyjnie. To wieloznaczne dzieło (przynajmniej dla mnie). Czy szamanizm to „malowanie” innej rzeczywistości? Czy może inne odmalowywanie tego co jest po drugiej stronie? A może chodzi o zupełnie coś innego?

 

 

 

 

 

 

moderator Galerii Grzegorz C. Skwarliński

Grzegorz Cezary Skwarliński

Grzegorz Cezary Skwarliński premium

54 3miasto
228 artykułów 20 tekstów 1484 komentarze
Recenzent muzyczny od 1995. "Generator News" (1995 - 2001), "Estrada i Studio" (dział "Moogazyn" - później też jako samodzielne pismo, 1998 - 2001). Założyciel i redaktor zinu (od 2001) "Astral Voyager".
Zasłużeni dla serwisu
Ministerstwo Sztuki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca