„Dizajn bez granic” w Galerii Szyb Wilson

Jest  z nami każdego dnia w naszych domach, garażach, ogrodach. Spotkamy go w przestrzeni publicznej: w miejscach pracy, w kinach, teatrach. Często nie zauważamy go, ba, nie zdajemy sobie sprawy, że mamy z nim do czynienia.

 

Dizajn. Wiele osób słysząc to słowo od razu przywołuje na myśl piękne, acz niefunkcjonalne przedmioty, które mogą służyć jedynie jako ekstrawaganckie ozdoby. Nic bardziej mylnego! Z dizajnem spotykamy się w każdym przedmiocie codziennego użytku. Budzik, radio, telewizor, naczynia, talerze, ubrania... – wszystkie te  przedmioty zostały zaprojektowane.

 

O tym, jak bardzo wzornictwo przemysłowe jest obecne w naszym codziennym życiu, będzie można się przekonać odwiedzając wystawę „Dizajn bez granic” w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Ekspozycja została przygotowaną przez studentów studiów podyplomowych historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Na wystawie zobaczymy zarówno przedmioty, które od razu zwracają uwagę swoim pięknem, jak np. porcelana czy biżuteria, ale także takie, nad których wyglądem zastanawiamy się bardzo rzadko: ołówki, odbiorniki radiowe czy kosz na śmieci.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 18.00. Będzie można nie tylko przekonać się, jak bardzo dizajn jest wszechobecny dookoła nas, ale także wziąć udział warsztatach tańca hawajskiego, a najmłodsi zaproszeni są na zajęcia z etno dizajnu. Oprawę muzyczną zapewni zespół uczniów z CKZiU w Sosnowcu. Dodatkowo przygotowano dwie wystawy towarzyszące: fotografii członków Fotoklubu „Pozytyw” i uczniów LO w Bieruniu oraz prac plastycznych uczniów CKZiU w Sosnowcu.

 

Dizajn bez granic” będzie można oglądać do 14 marca. Więcej informacji (a także możliwość pobrania katalogu), na stronie projektu: http://design.lochrzanow.pl

 

Dizajn bez granic

 

Galeria Szyb Wilson

ul. Oswobodzenia 1, Katowice

czynne: codziennie od 9.00 do 19.00

wstęp wolny


przysłano: 5 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło