Sztuka

Nie tylko kino. Niezależne gry wideo w Spodku

W dniach 14-16 marca 2014 roku katowicki Spodek gościć będzie Mistrzostwa Świata w Grach Komputerowych Intel Extreme Masters. Ars Independent Festival będzie tam obecny wraz ze stoiskiem zapowiadającym sekcję gier wideo Grasz?

 

Podczas gdy na telebimach oglądać będzie można e-sportowe rozgrywki w League of Legends oraz StarCraft II, festiwal Ars Independent zaprezentuje inną stronę gier wideo. W opozycji do mainstreamowych tytułów, na stoisku festiwalowym będzie można uczestniczyć w interaktywnej wystawie niezależnych gier wideo. Będzie ona zapowiedzią pełnowymiarowego wydarzenia, które odbędzie się podczas 4. edycji Ars Independent (23-28 września 2014 r., Katowice).

 

W dyskursie społecznym gry wideo są wciąż marginalizowane bądź ukazywane w zdeformowanym ujęciu. Ars Independent wpisuje się w awangardowy na polskiej scenie festiwalowej nurt krytycznej prezentacji i dyskusji o grach wideo. W tym roku po raz drugi częścią programu festiwalu będzie Grasz? – sekcja poświęcona grom wideo. Rok temu celem było wprowadzenie gier do formuły festiwalowej i zaprezentowanie tych aspektów medium, które mogą wydawać się obce nawet tym, którzy grają w gry. W tym roku festiwal pragnie, by postawione pytanie – Grasz? – prowokowało nowe spojrzenie na gry wideo. Tak, by wkrótce odpowiedź na nie była oczywista.

 

Oprócz wystawy niezależnych gier wideo w programie sekcji przewidywane są panele dyskusyjne angażujące teoretyków i praktyków związanych z branżą, a także przybliżenie intrygującego, często obcego i napiętnowanego skazami młodości świata machinimy.

 

Organizatorem Ars Independent Festival jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Zdjęciaprzysłano: 12 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca