Sztuka

Niezwykłe spotkanie z tatuażem artystycznym

Niezwykłe spotkanie z tatuażem artystycznym

Już w nadchodzący weekend rusza Cropp Tattoo Konwent

 

Przed nami najbardziej kolorowy weekend roku! Już 26 i 27 kwietnia w Browarze Mieszczańskim odbędzie się wrocławska edycja Cropp Tattoo Konwent – cyklu festiwali poświęconych tematyce tatuażu artystycznego. W programie prezentacje ponad 120 wybitnych tatuatorów z całej Europy, koncerty czołowych przedstawicieli muzyki alternatywnej oraz intrygujące wystawy i występy, których nie zobaczymy nigdzie indziej.

 

W ostatni weekend kwietnia teren Browaru Mieszczańskiego podzielony zostanie na trzy części – wystawową, pokazową i koncertową. W pierwszej z nich będzie można podziwiać kunszt warsztatów jednych z najlepszych tatuatorów z kraju i zagranicy. – Cropp Tattoo Konwent to wydarzenie, w trakcie którego można po raz pierwszy zetknąć się ze sztuką tatuażu, poznać różne nurty tej dziedziny sztuki, zainspirować się i zachwycić, nawet jeśli ktoś nie ma zamiaru zrobić sobie tatuażu – mówi Marcin Pacześny, współorganizator cyklu. 

 

Specjalnie na konwencję we Wrocławiu przybędzie Florian Karg – pochodzący z Niemiec mistrz stylu realistycznego. Wydarzenie gościć będzie również nagradzanego na wielu prestiżowych festiwalach, laureata głównej nagrody na ostatniej konwencji w Mediolanie, Słowaka Samuela Potucka oraz pochodzącego z Portugalii Bulleta BG.

 

– Na festiwalu nie zabraknie rzecz jasna reprezentantów naszej rodzimej sceny tatuażu, wśród których znajdą się najlepsi z najlepszych – zdradza Tomek Majchrzyk, współorganizator całego cyklu Cropp Tattoo Konwent. – Odwiedzający będą mogli zobaczyć między innymi warsztat specjalizujących się w stylu oldschool Marcina Domańskiego i Leszka Mistarza czy wybijających się na szczyty popularności Łukasza Sokołowskiego i Andrzeja „Niuńka” Misztala – dodaje Majchrzyk.

 

Aby na chwilę odpocząć od targów, dziesiątków kolorowych tatuaży i dźwięków pracujących maszynek, warto wybrać się do części koncertowej Cropp Tattoo Konwent, gdzie królować będą dobre, ciężkie brzmienia. Obowiązkowym punktem programu będzie występ streetpunkowej grupy Booze & Glory z Londynu. Gratką dla fanów czystego hardcore punka z lat 80-tych będzie z kolei występ grupy Castet. Hardcore punkowych emocji dostarczą też Deafness By Noise - weterani tego gatunku z Chorwacji. Oprócz nich w Browarze Mieszczańskim usłyszymy punk’rockowy Warsaw Dolls, energetyczny projekt Laura Palmer oraz legendę muzyki punkowej, zespół Zwłoki.

 

Mocnym punktem tegorocznego Cropp Tattoo Konwentu będzie z pewnością scena pokazowa, na której widzowie będą mogli podziwiać elektryzujący występ znanej modelki i performerki Lucky Hell z Finlandii. Jej podszyte nutką erotyzmu show łączące w sobie zmysłowy taniec z połykaniem mieczy i ognia z pewnością podniesie widzom pozom adrenaliny. Kontrastem do występu Finlandki będzie z pozoru grzeczny pokaz Dollhose – autorski projekt fotografki Diany Błażków i Aniki Stanclik. Artystki zabiorą widzów w świat dzieciństwa. Po scenie przejdą bowiem piękne, wytatuowane modelki, które wcielą się w rolę porcelanowych lalek. Alabastrowa cera modelek, oryginalne stroje projektu Diany Błażków i ekstrawaganckie fryzury stworzone przez Anikę Stanclik sprawią, że nie będzie można oderwać od nich wzroku

 

Program festiwalu uzupełnią wystawy tematyczne, a wśród nich prace światowej sławy grafika Dawida Rylskiego, autora tegorocznego plakatu Wrocław Cropp Tattoo Konwent. Artysta ma w swoim portfolio zachwycające projekty graficzne plakatów zapowiadających takie wydarzenia jak występ m. in. Pharrella Williamsa, Kings of Leon, Jasona Mraza czy Lany del Rey.

 

Kolejne odsłony festiwalu odbędą się w lipcu w Gdańsku i we wrześniu w Katowicach. Zwiększenie atrakcyjności programowej tegorocznego cyklu konwentów tatuaży było możliwe dzięki objęciu wszystkich trzech odsłon festiwalu tytularnym patronatem marki odzieżowej Cropp.

 

Bilety w przedsprzedaży dostępne w serwisie Biletin.pl w cenie: 30 zł – wejściówka jedniodniowa i 40 zł – karnet dwudniowy oraz w dniu imprezy: 40 zł – wejściówka jedniodniowa i 50 zł – karnet dwudniowy.

 

Więcej informacji na temat cyklu Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://www.tattookonwent.pl/

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca