Sztuka

„Autografy” – powrót do klasycznej fotografii

Do CaféTHEI, otwartej przestrzeni Instytutu Grotowskiego, przyjeżdża wystawa Piotra Perczyńskiego. Wernisaż odbędzie się w piątek 6 czerwca o godz. 18:00.

 

Tworząc cykl „Autografy”, Piotr Perczyński kierował się potrzebą odejścia od fotografii migawkowej, w której wykonując obrazy w ułamku sekundy, fragmentarycznie traktuje się świat widzialny, znacznie go zubażając. Artyście zależało na pozostawieniu w świadomości odbiorcy sumarycznych wrażeń i obrazów. Jak twierdzi autor: „Cykl nie jest efektem manipulacji komputerowej. Całość kompozycji powstała na etapie fotografowania”. Zdjęcia zostały wykonane na negatywach czarno-białych, powiększenia metodą optyczno-chemiczną. Rezultaty tych poszukiwań przypomniały oraz potwierdziły niezwykłe możliwości fotografii klasycznej, tworzonej na czarno-biały negatyw, aparat i powiększalnik.

 

Piotr Stefan Perczyński pochodzi z Białej Podlaskiej. Zdobył wykształcenie plastyczne oraz filozoficzne. W latach 1987–1995 związany był z Gorzowskim Towarzystwem Fotograficznym, którego obecnie jest członkiem honorowym. Artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Uprawia fotografię klasyczną czarno-białą i barwną oraz w technice gumy chromianowej. Fotografuje także techniką otworkową. Dotychczas prezentował swoje pracę na 14 wystawach, m.in. w galeriach w Lublinie, Chełmie i Gorzowie Wielkopolskim. Więcej: http://www.piotrperczynski.art.pl/

 

Otwarcie wystawy: 6 czerwca (piątek), godz. 18:00, CaféTHEA, Przejście Żelaźnicze 4, Wrocław.

Wystawa będzie czynna do 18 sierpnia, otwierana na godzinę przed wydarzeniami organizowanymi w Instytucie Grotowskiego w Rynku oraz w trakcie wydarzeń w CaféTHEI.

Wystawa powstała we współpracy CaféTHEI i Galerii Pomost w Lublinie.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca