Sztuka

Młodzi pokażą swoją wizję ESK2016 | Nabór wniosków do projektu MOSTY

Zbudują „Mosty” i pokażą swoją wizję ESK 2016

Trwa nabór do pierwszego projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, który zaangażuje lokalną społeczność na taką skalę. Poszukiwani są młodzi, kreatywni ludzie, którzy w przestrzeni publicznej – na wybranym wrocławskim moście – przedstawią swój artystyczny projekt. Grant to nawet 80 tysięcy złotych.

 

 Projekt „Mosty" skierowany jest do osób w wieku 7-35 lat, które chcą przedstawić swoją inicjatywę artystyczną – na jednym z wrocławskich mostów. Ważne, aby koncepcja nawiązywała do historii wybranego mostu, a tym samym tożsamości miasta. Finał przedsięwzięcia odbędzie się 20 czerwca 2015 roku. Tego dnia kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt mostów zamieni się w miejsce występów młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Co pokażą? – Wyobraźnia jest limitem. Oddajemy w ręce zdolnych, twórczych osób element niezwykle charakterystyczny dla Wrocławia. Zaproponują co się może zdarzyć na moście. Zaś samo przedsięwzięcie ma szansę przejść do historii miasta – mówi Chris Baldwin, reżyser, kurator ESK 2016 do spraw performance’ów.

„Mosty” to autorski projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. W zależności od wielkości projektu jego uczestnicy mogą liczyć na grant w wysokości 20, 40 lub 80 tysięcy złotych.

 

O moście czy na moście?
Każdy most to złożona opowieść, często wielokulturowa, wyrastająca z idei współpracy
i porozumienia. Projekt ma być powodem jej poznawania, odkrywania, zgłębiania, interpretowania i finalnie – zaprezentowania –
mówi Chris Baldwin. Aby zgłosić się do projektu, należy w Biurze ESK 2016 złożyć wypełniony wniosek zawierający wybór mostu, uzasadnienie, opis swojej koncepcji, wybór artysty lub animatora kultury,
z którym projekt będzie realizowany oraz planowany budżet. - Chcemy, żeby był to
projekt, który zaangażuje społeczność lokalną i przedstawi jej wizję kulturalnego miasta. Najlepszym pomysłom zapewniamy wsparcie w wysokości nawet 80 tysięcy złotych
– mówi Karolina Marciniak, koordynatorka projektu.

 

Dlaczego warto?
- To doskonała szansa, aby współpracować z ekspertami, często docenianych na arenie międzynarodowej. Jeśli uczestnicy nie wiedzą, z kim mogą kooperować – my im pomożemy znaleźć odpowiednie osoby. Chcą zaprosić do współpracy grupę licealistów z Ukrainy czy Izraela? Świetnie. Wszystko zależy od ich kreatywności i tego jak interpretują historię mostu. Mogą powstać naprawdę ekscytujące, wielokulturowe kolaboracje – mówi Chris Baldwin. Kto może wziąć udział w projekcie? Osoby prywatne, grupy, szkoły, stowarzyszenia artystyczne, związki wyznaniowe, a nawet spółdzielnie socjalne.

Nabór wniosków trwa do 15 października 2014, a ogłoszenie wyników nastąpi
w listopadzie. Prace nad projektami ruszą na początku przyszłego roku. Efekt prac młodych mieszkańców Dolnego Śląska zobaczymy 20 czerwca 2015.

 

Gdzie złożyć wniosek?
Podpisany wniosek przyjmowany jest w formie papierowej z dołączoną elektroniczną wersją zapisaną na płycie CD lub DVD w sekretariacie Biura Europejskiej Stolicy Kultury 2016, mieszczącego się przy ul. Komuny Paryskiej 39-41 we Wrocławiu.

Wnioski i potrzebne formularze:
http://wroclaw2016.pl/mosty/regulamin-projektu-wraz-z-zalacznikami/

Więcej informacji:
http://wroclaw2016.pl/mosty/

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca