Sztuka

Najazd gwiazd na Wrocław w pierwszy majowy weekend!

Światowej sławy reżyser i muzyk - EMIR KUSTURICA, najsłynniejszy skrzypek świata - NIGEL KENNEDY, legenda hard rocka - NAZARETH, Królowie Gitary z THE GIPSY KINGS Family, a także absolutna czołówka polskiej sceny rockowej oraz... ponad 7 tysięcy grających razem gitarzystów!

Od 1 do 3 maja Wrocław niewątpliwie będzie najgłośniejszym miastem w Polsce!

1 maja, jak co roku, tysiące gitarzystów spotyka się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie
Gitarowy Rekord Guinnessa bijemy już po raz trzynasty, ale najwyższe światowe wyniki od lat należą do Wrocławia. Rok temu znów się udało i na wrocławskim Rynku wspólnie zagrały 7344 gitary!
Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by tym razem znów przejść do historii :)
Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.
Wyjątkowo w tym roku Gitarowy Rekord Guinnessa nie odbędzie się na wrocławskim rynku, ale na urokliwych terenach Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę multimedialną.

W Koncercie Gwiazd zagrają NIGEL KENNEDY w programie "Hendrix Project", legendarny THE NAZARETH oraz ulubieńcy polskiej publiczności, zespół IRA.
Całość zakończy otwarty koncert uwielbianych na całym świecie wirtuozów flamenco z THE GIPSY KINGS Family występujących jako SEVEN KINGS oraz pierwszy w sezonie pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.

2 i 3 maja w tej samej lokalizacji odbędzie się tradycyjna już rockowa 3-MAJÓWKA.
Wrocławska impreza rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. 
Co roku w długi majowy weekend w samym sercu Wrocławia występują najlepsze zespoły z czołówek ogólnopolskich list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy.
Tegoroczny program prezentuje się imponująco - na dwóch scenach zagrają: EMIR KUSTURICA & NO SMOKING ORCHESTRA, PIDŻAMA PORNO, KULT, ILLUSION, HEY, LAO CHE , COMA, HAPPYSAD, LUXTORPEDA, BOKKA, ŁĄKI ŁAN, NATALIA PRZYBYSZ, XXANAXX, FISZ EMADE TWORZYWO, MELA KOTELUK , CURLY HEADS, DOMOWE MELODIE, PINK FREUD oraz KAROLINA CZARNECKA.

Dla osób spoza Wrocławia przygotowane będzie Majówkowe Pole Namiotowe w bezpośredniej bliskości miejsca koncertów.

Pierwszy majowy weekend warto spędzić we Wrocławiu, mieście które już w przyszłym roku pełnić będzie zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Więcej informacji o imprezach znajdziesz na stronie: www.3-majowka.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 kwietnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca