Sztuka

Nowa wystawa Justyny Pennards-Sycz w Food Art Gallery

Justyna Pennards-Sycz, uznana polska malarka tworząca na co dzień w Holandii, tym razem zawita do Wrocławia z wystawą pod tytułem „Światła miasta”. Jej dzieła będzie można bezpłatnie oglądać od 7 lipca do 31 sierpnia w prywatnej galerii Food Art Gallery. Prace z nowego cyklu mogą być interesujące zwłaszcza dla koneserów sztuki zainteresowanych kupnem obrazów.

Cykl obrazów „Światła miasta”, który zostanie zaprezentowany w Food Art Gallery, zainspirowany jest miejskim krajobrazem widzianym nocą. Jednak wśród typowych atrybutów miasta w postaci drapaczy chmur, latarni czy sylwetek przechodniów, artystka przedstawiła bardzo osobiste spojrzenie na miejski organizm. Dzięki czemu został ukazany nieco inny świat, niż ten znany z codziennego życia. Poprzez umiejętną grę świateł, artystce udało się oddać klimat tajemniczego i fascynującego miejsca, jakim jest miasto po zmroku.


Obrazy składające się na wystawę "Światła miasta" w Food Art Gallery stanowią rezultat poszukiwań barwno-świetlnych, które przenoszę na grunt wielkiej urbanistyki – opowiada o cyklu artystka, Justyna Pennards-Sycz. – Miasta po zmroku nabierają hipnotyzującego, onirycznego uroku - neony stają się przewodnikami wyznaczającymi skrawki bezpiecznej przestrzeni oraz pewnym uniwersalnym językiem i symbolem metropolii. Światło wodzi nas za nos, zabiera troski, zna tylko prawdę. Chciałabym, aby wystawa ta była zachętą do odbywania własnych podróży w głąb tego pięknego, niedocenianego ciągle świata.

 

Miejsce prezentacji cyklu, jakim jest wrocławska Food Art Gallery, jest nowatorskim rozwiązaniem na polskim rynku sztuki. Z jednej strony to restauracja aspirująca do klasy fine dining, serwująca gościom wyrafinowaną kuchnię, w której dba się o estetykę oraz wysoką kulturę kulinarną. Z drugiej – to galeria sztuki współczesnej, o ogromnym potencjale w promocji młodych artystów, ciesząca się zaufaniem wśród koneserów sztuki. Wiele z prezentowanych do tej pory dzieł trafiło do kolekcji prywatnych inwestorów. Swoje prace wystawiały tu wcześniej XY Anka Mierzejewska, Edyta Duduś, Agata Kosmala czy Julia Curyło. Z połączenia tych dwóch z pozoru odmiennych dziedzin – sztuki kulinarnej ze sztuką artystyczną – powstało miejsce, które oddziałuje na zmysły przybyłych gości.

 

Wystawa Justyny Pennards-Sycz w Food Art Gallery potrwa do końca sierpnia. Galeria prowadzi sprzedaż prezentowanych prac.

 

Informacja biograficzna o artystce:

 

Justyna Pennards-Sycz jest malarką polskiego pochodzenia, jednak obecnie żyje i tworzy w Holandii. Tam też ukończyła studia na wydziale malarstwa w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Utrechcie. Jest współautorką licznych projektów artystycznych, popularyzujących sztukę w przestrzeniach publicznych (m.in. 033Mondrian, Hotel Bloom, Livebuild). Jest także inicjatorką Galerii i Fundacji na rzecz promocji sztuki współczesnej Galerie Archipel w Amersfoort. Swoje prace wystawiała m.in. w Holandii, Polsce, Niemczech oraz USA. Twórczość Justyny Pennards-Sycz wpisuje się w nurt malarstwa abstrakcyjnego, ukazującego jednocześnie pewne nawiązania do tradycji – choć awangardowej – sztuki europejskiej. Jej dzieła to przede wszystkim gloryfikacja świata i jednocześnie inspiracja naturą.

 

Food Art Gallery

ul. Księcia Witolda 1

50-202 Wrocław

 

www.foodartgallery.pl

https://www.facebook.com/foodartgallery

 

OTWARTE: wt. - sob. 12:00 - 22:00 niedz. 12:00 - 20:00

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca