Sztuka

Muzeum Emigracji w Gdyni - Lato na Polskiej 1

W sierpniu Muzeum Emigracji w Gdyni otwiera swoje podwoje dla wszystkich poszukujących wytchnienia od upalnych plaż, bulwarów i skwerów. Zapraszamy na cykl koncertów „Z widokiem na świat", podczas których wybierzemy się w muzyczną podróż wraz z artystami, dla których wspólnym mianownikiem jest migracja, multikulturowość i poszukiwanie inspiracji w otaczającym świecie. Usłyszymy znakomitych muzyków z zagranicy, którzy realizują swoje muzyczne wizje w Polsce, jak pochodzącego z Portugalii João de Sousa & Fado Polaco, czy niemiecko-polską formację Eric Shoves Them in Their Pockets. Zobaczymy także rodzimych twórców, którzy rewolucjonizują alternatywną scenę poza granicami – w piątek, 21 sierpnia o godz. 20.00 zagra obsypana nagrodami KARI, która zaprezentuje utwory z nowego albumu powstałego w Londynie „Wounds And Bruises". Widok na barwny muzyczny świat dopełni sceneria tarasu muzeum, z perspektywą na gdyński port. Zapraszamy na sentymentalne seanse retro w muzealnej sali kinowej, gdzie pokażemy m.in. jeden z pierwszych filmów niemieckich w karierze Poli Negri - Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów z 1918 roku (5.08, godz. 16.00). Pokazy filmów odbędą się również w Magazynie Tranzytowym, obejrzeć będzie można dokumenty Uciekinier z Nowego Jorku (11.08, godz. 20.30) i Sztuka znikania (18.08, godz. 20.30). W każdy wakacyjny czwartek natomiast do muzeum zapraszamy dzieci, dla których przygotowany został cykl warsztatów, dzięki którym odbędą podróże w czasie i przestrzeni razem z bohaterami naszej wystawy.

 

Aby zamknąć wakacyjny sezon i przygotować się na jesienną szarugę, zapraszamy na huczne „Pożegnanie lata". Warsztaty dla dzieci, dedykowane spacery po wystawie stałej, muzealna gra familijna, spotkania z twórcami – to tylko niektóre z zaplanowanych z tej okazji atrakcji. Finałem wydarzenia będzie międzypokoleniowa potańcówka w rytmie swinga, na którą zaprosimy wraz z legendarnym zespołem jazzowym „The Warsaw Dixielanders". Będzie gorąco, tanecznie i kolorowo!

 

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Na warsztaty „Wpakuj się w przygody!" obowiązują wcześniejsze zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Do kina obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania w kasie muzeum w dniu seansu.

 

Więcej: http://www.polska1.pl/pl/media/materialyprasowe

od: 5 sierpnia 2015, 16:00
do: 29 sierpnia 2015 Muzeum Emigracji w Gdyni

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca