Sztuka

Kiedy reklama staje się dziełem sztuki…

Czy reklama może być traktowana jak dzieło sztuki? Jak wiele zależy od tego, jaką formę prezentacji wybierzemy? Dlaczego filmy reklamowe przekazują treści i idee skuteczniej niż billboardy i formy drukowane?

 

Reklama, podobnie jak sztuka, wkracza w granice codzienności i pozwala tchnąć ducha w przedmioty, które wydają się powszednie i niewarte zainteresowania. Kreatywna prezentacja produktu to doskonały sposób na zwiększenie zainteresowania klientów i sprowokowanie ich do myślenia na temat swoich potrzeb i oczekiwań. Profesjonalizm to klucz do sukcesu w każdej branży – nie tylko reklamowej.

 

Rola reklamy we współczesnym świecie

 

Wszechobecność reklamy i powszechność jej wpływu na życie człowieka nabierają wręcz socjologiczno-kulturowego wymiaru. Coraz bardziej wymagający odbiorcy nie zadowolą się prostym hasłem informacyjnym, które nie niesie ze sobą żadnej głębi i nie jest w żaden sposób atrakcyjne z punktu widzenia sztuki użytkowej. Reklama ma propagować oryginalne i osobliwe hasła skrojone na miarę potrzeb indywidualnego odbiorcy, a także przekonać go, że właśnie ten konkretny produkt – w gąszczu innych, równie atrakcyjnych towarów – powinien zostać uznany za najlepszy. Reklama nie tylko opisuje zalety produktów i wymagania odbiorców, ale tworzy i zaspokaja nowe potrzeby, które jeszcze do niedawna nie wymagały realizacji. Zwolennicy reklamy dowodzą, że spoty reklamowe mogą być równie fascynujące, co sztuka nowoczesna i spełniać nie tylko funkcje informacyjne, ale także estetyczne. Profesjonalnie wykonana reklama może budzić zachwyt, niemniej wiele zależy od pomysłu i sposobu realizacji. Przykładowo prezentacja produktu na billboardzie wymaga nieco mniejszego nakładu pracy niż film reklamowy, ale jednocześnie nie oddziałuje równie mocno na psychikę odbiorcy.

 

Dzieło sztuki czy zwykła reklama?

 

Nie wszystkie reklamy transmitowane w telewizji mogą zostać uznane za dzieła sztuki. Aby pretendować do tej roli, reklama musi być nie tylko oryginalna i kreatywna, ale także doskonale zrealizowana. Profesjonalne podejście do tematu, wysoka jakość nagrania oraz nieprzypadkowy dobór miejsc realizowania spotów reklamowych to podstawowe wymagania stawiane przed reklamowymi dziełami sztuki. Ciekawe projekty i prezentacje filmów reklamowych można znaleźć na stronie imperiafilm.com.

 

Najważniejszą rzeczą w reklamie jest kreatywność – nawet najlepiej zrealizowany spot nie może zostać uznany za dzieło sztuki, jeżeli jego treść nie będzie mocno oddziaływała na widza. Warto o tym pamiętać, zlecając produkcję filmów reklamowych.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 pazdziernika 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca