Sztuka

NOEMI STANISZEWSKA | DROGA / CZAS | KRAKÓW

NOEMI STANISZEWSKA

"Droga / czas"

Wernisaż: 12.02 | godz. 19.00

Czas trwania wystawy: 12.02 – 26.02

Galeria pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków (wejście od ulicy św. Anny)

 

Wystawa malarstwa Noemi Staniszewskiej “Droga / czas” w Galerii pod Baranami w Krakowie jest nagrodą za zdobycie II miejsca w konkursie malarskim "Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo" organizowanym przez galerię Ale Sztuka! Pokazywany na wystawie cykl dyplomowy artystki “Obrazy o prędkości maluje się powoli” porusza temat szybkości współczesnego życia w nawiązaniu do teorii nie-miejsc Marca Auge.

 

Artystka podążając za myślą francuskiego antropologa, skupia się w swoich pracach na autostradach, anonimowych nie-miejscach, które pokonujemy w pędzie, bez możliwości zatrzymania się. Wpisana w podróż autostradą nadmierna prędkość nie pozwala przyjrzeć się otaczającemu światu, przez co przestrzeń uabstrakcyjnia się, przestaje być możliwa do odczytania. Artystka malując nie ulega tej szybkości, lecz jakby na przekór wybiera koncentrację.Prowadzi to z kolei do ciekawych rozwiązań formalnych przestrzeń na jej obrazach spłaszcza się, rozwarstwia, tworzy geometryczne, precyzyjne malowane segmenty. To właśnie owa precyzja, skupienie i zastanowienie stanowi o sile tego malarstwa.

 

Noemi Staniszewska - ur. 1991 w Gdańsku. Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom obroniła w 2014 roku pod kierunkiem prof. Jerzego Ostrogórskiego.

 

Organizator: Galeria Ale Sztuka!

Współorganizator: Fundacja New Era Art, Galeria pod Baranami

 

http://www.alesztuka.com/noemi_staniszewska

https://www.facebook.com/events/230793517253325/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca