Sztuka

Obok Sceny Martyna i Wiesław Ciecieręgowie – koncert na dwa głosy i dwie gitary.

Mówi się, że „niedaleko pada jabłko od jabłoni”, a muzyczno-poetycki duet, który tworzą Wiesław Ciecieręga oraz jego córka Martyna jest tego najlepszym przykładem. Ich wspólna podróż po świecie poezji śpiewanej trwa już dziewięć lat, a składają się na nią liczne koncerty oraz wieczory poetyckie.

 

Wiesław to poeta i pieśniarz. Do tej pory ukazały się trzy książki poetyckie jego autorstwa: „Nim rozpocznie się karnawał” (1992), „Garsoniera pod obłokami” (2002), wybór „Miniatury, wiersze, piosenki” oraz powieść zatytułowana „Żelazne dekoracje” (2011).

Przez kilka lat był związany z Telewizją Katowice, jako współautor realizowanego w Bytomiu programu poetycko – muzycznego „Kwiaty na kamieniach”. Od roku 1992 organizuje w Bytomiu Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”, w którym jak do tej pory wystąpiło kilkuset wykonawców poezji śpiewanej z całej Polski, a przy tej okazji zaprezentowała się czołówka „krainy łagodności”. Od dziesięciu lat prowadzi w BECEKU  warsztaty literackie grupy „Obok Sceny”, kierowane do tych, którzy chcą pisać, którzy mają coś ważnego do powiedzenia - niezależnie od wieku.

 

 

Martyna od dziecka z zainteresowaniem i zdumieniem przyglądała się tacie, aż w końcu poszła w jego ślady. Obroniła właśnie pracę magisterską dotyczącą związków muzyki i literatury, pracuje w liceum jako polonistka, prowadzi zajęcia muzyczno-poetyckie w domu kultury, współpracuje z teatrem oraz – tak jak ojciec – śpiewa, gra na gitarze, komponuje. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej.

22 marca 2016, 19:00 Bytomskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca