Sztuka

Pop-up exhibition w loftowych wnętrzach we Wrocławiu

Ta wystawa pojawi się tylko na jeden dzień. Wysmakowane erotycznie zdjęcia
i surowe tło XIX-wiecznej cegły. „Okoń na dziko” – awangardowa wystawa czarno-białych fotografii wrocławskiego artysty w Nowej Papierni. Tylko 10 marca! Wstęp wolny.

 

Nowa Papiernia organizuje tzw. pop-up exhibition. Wystawa organizowana jest poza oficjalną przestrzenią galerii sztuki. W przypadku Nowej Papierni będą to wyjątkowo klimatyczne loftowe wnętrza. Tematem wystawy „Okoń na dziko” będą artystyczne i wysmakowane erotycznie zdjęcia Rolanda Okonia.

- Chcemy promować w ten sposób dobrą sztukę wrocławskiego artysty i pokazać, że Przedmieście Oławskie jest do tego odpowiednim miejscem. Zapraszamy okolicznych mieszkańców, a także wszystkich miłośników sztuki. Przekonajmy się, że Przedmieście odradza się jako atrakcyjna dzielnica z artystyczną duszą – mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni.

 

Awangardowe Przedmieście

Roland Okoń hipnotyzuje. Jego fotografie są przemyślane kompozycyjnie, a gra światłocieniem przypomina o dziedzictwie niderlandzkich mistrzów. Wyrasta z klasycznej fotografii, w tym modowej spod znaku Helmuta Newtona, ale z delikatnością charakterystyczną dla Jeanloupa Sieffa. Nagradzany na wielu konkursach, m.in. Playboy Photoerotica, Viva Photo Award.

- To będzie dla mnie zupełnie nowy sposób prezentowania prac. Niezwykle cieszy to, że formuła pop-up exhibition, która narodziła się kilka lat temu w Nowym Jorku, będzie kontynuowana właśnie we Wrocławiu – mówi Roland Okoń, fotograf.

- Fotografie Rolanda nas zachwyciły. Postanowiliśmy pokazać je szerszej publiczności i zrobić to w niebanalny sposób. Formuła pop-up exhibition idealnie tu pasowała, a loftowe wnętrza odpowiadały surowemu pięknu czarno-białych zdjęć – mówi Ewa Skibińska. – Dodatkowo każdy, kto w ciągu tygodnia od wystawy zdecyduje się na zakup loftu, otrzyma od Nowej Papierni wybraną pracę Rolanda Okonia.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca