Sztuka

"Poznaj sąsiada", czyli towarzyskie spotkania w Faworach

"Poznaj sąsiada" to comiesięczny cykl spotkań z wybitnymi i uznanymi twórcami i artystami, którzy pochodzą z Żoliborza, mieszkają na Żoliborzu, tworzą na Żoliborzu, bo mają tu swoje pracownie.

Spotkania prowadzi Magdalena Sendecka, dziennikarka filmowa, współpracowniczka TVP Kultura i Programu II Polskiego Radia, kuratorka programu filmowego w lubelskim Teatrze Starym.


Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się we wtorek 13 września 2016 r. Gośćmi będą  Kwiatuchi, czyli Marta Kwiatek i Kwiatek.

Kwiatuchi to duet artystyczny, specjalizujący się w działaniach w przestrzeni publicznej. Kładą nacisk na współpracę, partycypację, ponowne przetwarzanie i działania efemeryczne. Nasi goście stworzyli Kwiaciarnię Grafiki, małą rodzinną firmę, której esencją jest projektowanie graficzne, z którego się utrzymują, jednocześnie organizując kwiaciarniane akcje.

Kwiaciarnia to biznes społecznie zaangażowany. Właściciele organizują wystawy, spotkania, akcje, warsztaty i wycieczki rowerowe Tour de Varsovie.

W Kwiaciarni projektują grafikę, tworzą sitodruki na papierze i tekstyliach i nie tylko. Prowadzą warsztaty z sitodruku w pracowni jak i poza nią; ich fascynacja sitodrukiem skutkuje, jak sami mówią, sitodrukowaniem na żywo. Prowadzą warsztaty z sitodruku ogrodniczego, parają się też linorytem i guerilla gardening.

 

"Poznaj sąsiada": Kwiatuchi
13 września, wtorek, 18.30
Kawiarnia Fawory
ul. Mickiewicza 21

 

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca