Sztuka

"Poznaj sąsiada", czyli towarzyskie spotkania w Faworach

"Poznaj sąsiada" to comiesięczny cykl spotkań z wybitnymi i uznanymi twórcami i artystami, którzy pochodzą z Żoliborza, mieszkają na Żoliborzu, tworzą na Żoliborzu, bo mają tu swoje pracownie.

Spotkania prowadzi Magdalena Sendecka, dziennikarka filmowa, współpracowniczka TVP Kultura i Programu II Polskiego Radia, kuratorka programu filmowego w lubelskim Teatrze Starym.

Ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu odbędzie się we wtorek 22 listopada 2016 r. Gościem będzie architektka i fotografka Magdalena Wdowicz-Wierzbowska.

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska (ur. 1979) jest architektem i fotografem niezależnym. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentką Studium Fotografii ZPAF, członkiem ZPAF od 2012r. Prowadzi Pracownię Portretu w Studium Fotografii ZPAF. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013 r.) oraz m.st. Warszawy (2015r.), brała udział w kilkunastu wystawach. Realizuje własne projekty fotograficzne, z potrzeby serca zajmuje się portretem i dokumentem, a dla czystej przyjemności robi zdjęcia streetowe i lepi z gliny. W 2013 r. wydała swoją pierwszą książkę fotograficzną "Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami". Prywatnie jest miłośniczką jogi i literatury faktu.

Na spotkaniu w Faworach Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, opowie o projektach, które realizuje, będzie mówiła o przełamywaniu lęków i nieśmiałości, o przekraczaniu własnych granic, o podejmowaniu tematów trudnych i osobistych, jak śmierć, choroba, samotność. Opowie, dlaczego fotografuje, jak wybiera tematy (a raczej jak tematy wybierają ją), o swoich relacjach z bohaterami. Pokaże też kilka tematów lżejszych, jak "Portret rodzinny" czy "Cudzoziemcy w Polsce", a także fragmenty tego, nad czym pracuje obecnie.

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca