Sztuka

Dariusz J. Gorski light echo. Light

Dariusz J. Gorski
light echo. Light 
fotografia | obiekty | video |
21.04 - 12.05.2017
otwarcie: 21.04.2017 godz. 18:00 | piątek


_______

light echo. Light
to interpretacja osobliwości natury dotyczącej światła, przestrzeni i wielowymiarowości Zjawisk konstelacyjnych wymiennie wpływających na postrzeganie i obecność naszego tu i teraz. Jest też próbą zatrzymania w kadrze fotograficznym i filmowym relacji: źródło-dystans-cel. 
Relacji mającej decydujący wpływ na postrzeganie tego, co znane i zapominane.
Uzyskany sygnał wpływa na sposoby kreowania informacji, percepcji a także świadomości i intensywności światła w materii.

light echo. Light 
to cyfrowy zapis następstw obecności światła i uruchamiającej się materii, z której rodzi się forma a instrumentarium fotograficzne, filmowe nadaje i utrzymuje kształt w jej estetycznej dbałości o detal obrazu.

_________

Dariusz J. Gorski (1963), artysta, pedagog. Studia w PWSSP w Poznaniu. Dyplom w 1991 r. w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego. Zajmuje się fotografią, malarstwem, obiektami. Twórca wydarzeń artystycznych, współtwórca i założyciel grupy „Antyle2” (Poznań, 1990). Inicjator i założyciel młodzieżowego Teatru Form Nieforemnych (1992). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureat licznych nagród m.in. złotego, srebrnego i brązowego medalu Polskiego Związku Artystów Fotografików za twórczość artystyczną. Prace w zbiorach publicznych i prywatnych. Mieszka i pracuje w Berkeley, CA.

 


przysłano: 14 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca