Sztuka

Po raz 16. odbędzie się we Wrocławiu Przegląd Sztuki SURVIVAL

 

 

Przegląd Sztuki SURVIVAL jest realizowanym od 15 lat wydarzeniem artystycznym, którego głównym celem jest prezentacja sztuki współczesnej w przestrzeni miejskiej Wrocławia. SURVIVAL odbywa się co roku w innym miejscu, wybierane są budynki lub przestrzenie użyteczności publicznej ‒ miejsca zapomniane, czasem opuszczone lub zaniedbane, zawieszone pomiędzy minionymi czasami swojej świetności a niepewną i nieokreśloną przyszłością.

 

16. edycja Przeglądu odbędzie się w dawnym, klasycystycznym pałacu rodziny Wallenberg-Pachalych. Pałac, zaprojektowany w XVIII wieku przez Carla Gottharda Langhansa, łączył funkcje użytkowe z mieszkalno-reprezentacyjnymi. Pierwsze piętro było luksusową rezydencją, parter zajmowało przedsiębiorstwo bankowo-handlowe (Commerzbank). Po 1945 roku budynek zaadaptowano do celów bibliotecznych i administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2013 roku budynek został wyłączony z użytku i wystawiony na sprzedaż. Zarówno ze względu na historię budynku, jego wieloletnie przeznaczenie, jak i na obecną wartość (w rozumieniu dobra kultury, ale i dobra finansowego), hasłem i tematem tegorocznej edycji Przeglądu będzie: Kapitał, rozumiany w odniesieniu do ekonomii, ale i do kapitału ludzkiego (intelektualnego), symbolicznego czy politycznego.  Zapraszamy artystów sztuk wizualnych do zgłaszania projektów realizacji w różnych mediach, związanych z hasłem Kapitał, a także z kontekstem miejsca, w którym odbędzie się Przegląd.

 

Artyści mają czas na składanie propozycji do 15 kwietnia 2018 roku, wypełniając formularz dostępny do pobrania na: www.survival.art.pl i odsyłając go wraz z niezbędnymi załącznikami na adres e-mail: survival.konkurs@gmail.comPo tym terminie kuratorzy SURVIVALU wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w zaproponowanej przestrzeni.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 kwietnia 2018

więcej informacji: www.survival.art.pl

kontakt: survival.konkurs@gmail.com

 

Będę wdzięczna za udostępnienie informacji. 

 

Pozdrawiam ciepło,

Kama Wróbel
SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki
Biuro Prasowe / 665339851
www.survival.art.pl

__________________________

SURVIVAL 16. Przegląd Sztuki

Kapitał

22.06 ‒ 26.06.2018

Pałac Wallenberg-Pachalych 

ul. Szajnochy 10, Wrocław

kuratorzy: Michał Bieniek, Anna Kołodziejczyk, Anna Stec

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca