20 lat Wywroty

Aukcja "Biżuteria Kolekcjonerska"

Diamentowy pierścionek zaręczynowy o wzorze uwielbianym przez Angelinę Jolie, Beyonce i Evę Longorię. Kolczyki z przełomu XIX i XX z brylantami o wartości blisko 200 tysięcy złotych i około 100 innych najwyższej klasy dzieł sztuki jubilerskiej pojawi się na wrześniowej aukcji Biżuteria Kolekcjonerska. Wystawę luksusowych obiektów będzie można oglądać od 7 września w DESA Unicum. 18 września wszystkie pójdą pod młotek.

Jak śpiewała Marilyn Monroe, diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny. Warto przy tym pamiętać, że jednocześnie stanowią one najbezpieczniejszą lokatę kapitału. Ta najtwardsza ze wszystkich substancji występujących w przyrodzie okazuje się tak samo odporna na spadki wartości, co na wszelkie czynniki niszczące. Oferta wrześniowej aukcji Biżuteria Kolekcjonerska to około 100 skrupulatnie wyselekcjonowanych obiektów biżuteryjnych z XIX, XX i XXI wieku. Kolekcjonerzy będą mieli szansę na zakup unikatowych klejnotów z minionych stuleci, pochodzących z Rosji, Francji, czy Austrii. Pod młotek pójdą najwyższej klasy wyroby mistrzów złotnictwa, słynnych domów jubilerskich, czy stworzone według projektów znanych artystów. Maestria i kunszt wykonania licytowanych klejnotów powinny zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Jednym z unikatowych przedmiotów aukcji jest nawiązujący do klasyki nieśmiertelnego art déco diamentowy pierścionek zaręczynowy. Szmaragdowy szlif kamienia to wzór pożądany przez światowe gwiazdy, w tym Angelinę Jolie, Beyonce, Amal Clooney, czy Evę Longorię. Ogromna popularność tego modelu spowodowała, że trafił on do stałych kolekcji zaręczynowych sławnych domów jubilerskich, takich jak De Beers, Tiffany & Co, czy Van Cleef & Arpels. W żadnym wypadku uwadze nie powinna umknąć pochodząca z epoki art déco bransoleta, kunsztownie wykonana w platynie, najszlachetniejszym z kruszców. Misterna ręczna robota, koronkowa oprawa diamentów i grawerowanie. Wszystko to składa się na ponadczasowy charakter stuletniego wyrobu, który przywołuje na myśl najwyższej klasy klejnoty rodem z francuskich salonów.

Na wrześniowej licytacji pojawi się biżuteria wysoce inwestycyjna. Pochodzące z przełomu XIX i XX wieku kolczyki stanowią jej najlepszy przykład. Wartość detaliczna oprawionych w nich brylantów to prawie 200 tys. zł. Atrakcyjna kwota, za którą kolczyki zostaną wystawione na licytacji jest ponad dwukrotnie niższa od wartości hurtowej samych kamieni i wynosi 85 tys. zł. Cena wywoławcza kolczyków czyni je prawdziwą gratką dla tych, którzy w biżuterii kolekcjonerskiej lokują kapitał. Prawdziwą perełką wśród wystawionych obiektów jest również kieszonkowy zegarek z drugiej połowy XIX. Małe arcydzieło zaprojektował słynny francuski artysta – Jacques-Émile Lafon, na co wskazują autentyczne sygnowania po wewnętrznej stronie koperty.

Biżuterię zabytkową wyróżnia wirtuozeria, unikalność i ponadczasowość. Posiada w sobie nie tylko szlachetność oraz szyk dawnych czasów, ale i ogromny potencjał inwestycyjny. 13 września wszystkie obiekty wystawione na aukcji Biżuteria Kolekcjonerska w DESA Unicum pójdą pod młotek.

Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 18 września 2018, godz.19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 7-18 września 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się

296 wyświetleń
przysłano: 22 sierpnia 2018 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

lub tradycyjnie
login lub email
hasło