Sztuka

Hasior, Stryjeńska, Brzozowski, Matisse - klasycy nadchodzą!

Klasycy malarstwa szykują zmasowany atak! Wszystko rozstrzygnie się 12 kwietnia (piątek) o 19:30 w czasie II Aukcji Klasyków Współczesności w Domu Aukcyjnym Art in House przy Al. Jerozolimskich 107 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do licytacji osobistej, telefonicznej oraz za pośrednictwem Internetu.

Kim są „Klasycy Współczesności”, których dzieła zgromadziliśmy w niniejszym katalogu? Dla nas to artyści o ugruntowanej pozycji na rynku artystycznym, dojrzali w swojej twórczości, świadomi autorskiego gestu malarskiego. Zobaczcie ich prace w naszym katalogu pod adresem https://www.artinhouse.pl/


 

Polska Sztuka Współczesna na Aukcji w Art in House


 

Pierwszą grupę tworzą nazwiska „kultowe”, funkcjonujące w przestrzeniach muzealnych oraz powszechnej świadomości odbiorców sztuki, takie jak Władysław Hasior, jeden z pionierów asamblażu w Polsce; Jan Berdyszak, artysta poruszający problem związku przestrzeni z obiektem; Edward Dwurnik, twórca cyklu o miastach polskich oraz zmultiplikowanych tulipanów; Tadeusz Brzozowski, malarz skupiony na kwestii materii płótna, Andrzej Strumiłło, jeden z członków słynnej Grupy Samokształceniowej; czy Rafał Olbiński, mistrz polskiego plakatu.


 

Grafiki i rysunki Stryjeńskiej, Berezowskiej, Brzozowskiego


 

W katalogu znajdziecie Państwo również plansze Zofii Stryjeńskiej przedstawiające polskie stroje ludowe, kompozycje stworzone tuszem na papierze przez Tadeusza Brzozowskiego oraz Maję Berezowską, litografie Henriego Matisse’a, rysunki Ryszarda Grzyba i Tytusa Niesiołowskiego.


 

Tomasz Kostecki – rekordzista Nowej Sztuki


 

Na kwietniowej aukcji pojawią się w również artyści z grupy tych klasyków, których twórczość czerpie garściami z tradycji artystycznej: Tomasz Kostecki, Krzysztof Kopeć, Jan Bonawentura Ostrowski, Eugeniusz Gerlach, Beata Murawska, Waldemar Marszałek oraz Jacek Lipowczan; po raz pierwszy pojawią się u nas m.in. Jacek Pałucha, Alina Sibera, Joanna Sierko-Filipowska oraz Martta Węg.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w naszej siedzibie przy Al. Jerozolimskich 107, w czasie wystawy od 4 kwietnia do dnia aukcji, pn-pt w godz. 9:00 – 18:00.


 

Zapraszamy do zapoznania się z całym katalogiem oraz regulaminem aukcji pod adresem https://www.artinhouse.pl/

Licytacja możliwa osobiście w miejscu aukcji, telefonicznie (+48 510 211 410) lub za pośrednictwem internetu (https://onebid.pl/pl/aukcje/-/806)


 

Na wszystkie pytania odpowiemy telefonicznie oraz mailowo:

+48 510 211 410 / anita_wolszczak@artinhouse.pl


 


 

Zapraszamy!


 

II Aukcja Klasyków Współczesności

12 kwietnia 2019, 19:30

Art in House Dom Aukcyjny

Al. Jerozolimskie 107, Warszawa

https://www.artinhouse.pl


 

od: 12 kwietnia 2019, 19:30
do: 12 kwietnia 2019, 21:30 Art in House, Aleje Jerozolimskie 107
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca