Sztuka

DIGITAL GODS vol. II. Wystawa malarstwa Michała Mąki

Jeżeli istnieje artysta, którego można bez wahania określić jako ikonę nowej sztuki, to jest nim na pewno Michał Mąka. Interdyscyplinarny, odkrywczy, umykający prostym klasyfikacjom. Talentem świata obywatel, a sercem wierny Kaliszowi, w którym urodził się trzydzieści lat temu.

 

Już 25 września (środa) o godz. 19:00 w Hotelu Vienna House Andel’s Łódź odbędzie się wernisaż malarstwa Michała Mąki zorganizowany wspólnie z Domem Aukcyjnym Art in House.

 

Michał Mąka zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, sztuką ulicy. Projekty artystyczne realizuje często w opuszczonych, postindustrialnych budynkach. W najnowszych kompozycjach nawiązuje do estetyki „glitch artu”, „graffuturismu” i sztuki kinetycznej. Jako podobrazia służą mu często przedmioty napotkane w przestrzeni miejskiej: stare gazety, blachy, szyby, ulotki. Jego prace były prezentowane na dziesiątkach wystaw grupowych i indywidualnych w Polsce, Europie i USA. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów artystycznych. Jako pierwszy polski artysta tworzył murale na festiwalach w USA: Pow! Wow! (2017) oraz Beyond Walls w Lynn (2018).

 

Wystawa DIGITAL GODS vol. II prezentuje najnowsze dzieła artysty. Obrazy są prowokacyjnym połączeniem wizerunków antycznych bogów ze zjawiskami znanymi nam z rzeczywistości cyfrowej. Michał Mąka przetwarza twórczo procesy generowane przez błędny zapis danych. Zestawienie tych motywów z wizerunkami klasycznych bóstw, znanych nam z mitologii i historii sztuki, prowadzi do refleksji nad tym, jaką drogą kroczy sztuka, jak zmieniają się jej konwencje i inspiracje. Kuratorem wystawy jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House.

 

 

DIGITAL GODS vol. II

Wernisaż 25 września godz. 19:00

Galeria Andel’s Art – Vienna House Andel’s Łódź przy ulicy Ogrodowej 17

Wystawa potrwa do dnia 16 października 2019 roku.

 

ZAPRASZAMY!

od: 25 września 2019, 19:00
do: 16 pazdziernika 2019, 19:00 Hotel Vienna House Andel's Łódź, ul. Ogrodowa 17
Łódź

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca