Sztuka

Młoda Sztuka

Rok temu praca Sebastiana Skoczylasa sprzedała się za rekordowe 24 tys. złotych. Na najbliższej wystawie Młoda Sztuka” artysta powraca z najnowszą realizacją. Obraz „Termo-wizja” oglądać można do 22 października w DESA Unicum. Na ekspozycji pojawią się również prace innych uznanych młodych twórców jak Adam Wątor czy Mirella Stern.

 

 

Horyzontalne, barwnie rozwibrowane abstrakcje Sebastiana Skoczylasa to rozpoznawalny już dla niego sposób artystycznego wyrazu. Najważniejszą cechą jego obrazów jest rzecz jasna kolor. Kolor w wielu odsłonach, o różnorodnym nasyceniu i o różnej strukturze. Przez z góry określoną już kompozycję obrazu artysta bada moment zetknięcia się ze sobą dwóch barw, co w efekcie staje się istotą powstałego dzieła. Twórca sam o swoich pracach mówi: „Moje obrazy w nastroju są zbliżone do siebie. Dążę do swoistej apetyczności tych prac. Chciałbym, żeby wywoływały efekt przyciągania wzroku, tak aby miało się chęć je oglądać, konsumować, pochłaniać wzrokiem, pożerać; żeby były apetyczne, zależy mi na tej apetyczności”. Sebastian Skoczylas jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni profesora Piotra Błażejewskiego na Wydziale Malarstwa. Wystawiał zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

Niezwykle ciekawą, przyciągająca wzrok realizacją jest obraz Joanny Głażewskiej „Late summer rain”. Artystka od dziecka zauroczona była światłem i odważną barwą. Chęć abstrakcyjnej ucieczki od PRL-owskiej, robotniczej codzienności oraz tęsknota za nieobecnym kolorem, już wtedy rodziła w jej wyobraźni obrazy nasycone wręcz egzotycznym zderzeniem barw. Do dziś przelewa te wizje w nieustającym procesie niemalże kompulsywnego tworzenia. Jej prace trafiają do firm, instytucji oraz prywatnych kolekcjonerów z Polski, Szwajcarii, Niemiec i USA. Obrazy Głażewskiej systematycznie pojawiają się także w międzynarodowych produkcjach filmowych, telewizyjnych oraz reklamowych. Obraz prezentowany na wystawie w DESA Unicum to tegoroczna realizacja artystki. 

 

Warto zwrócić również uwagę na twórczość Anny Zalewskiej. Wypracowana przez artystkę umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, zaowocowała oryginalnym i mocno wyróżniającym się efektem artystycznym. Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności, malarka stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań, a także eksperymentować z kolorystyką. W jej malarstwie dostrzec można silną koncentrację na formie ludzkiego ciała. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył. Na wystawie Anna Zalewska prezentuje swoją pracę „Od zwierciadeł pozornych oddalił mnie czas” z 2019 roku. 

 

Wystawa potrwa do 22 października. Tego dnia wszystkie prace zostaną zlicytowane.

 

Wystawa Młoda Sztuka”: 14-22 października 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka”: 22 października 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/auctions/585/object/55805/anna-zalewska-od-zwierciadel-pozornych-oddalil-mnie-czas-2019-r

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca